Як включити гібернацію в windows 10

33

У статті розглянемо способи, як включити гібернацію в windows 10 і розповімо про додаткові налаштування для оптимізації файлів, пов’язаних з цим режимом.

Спосіб 1: включення гібернації за допомогою командного рядка

Для активації режиму глибокого сну, відкрийте рядок пошуку windows і напишіть «командний рядок» або «cmd». Натисніть правою кнопкою миші по додатку і “запуск від імені адміністратора”.

У консолі, що відкрилася, пропишіть рядок (або скопіюйте і вставте) powercfg-h on і натисніть на enter, підтвердивши команду.

Іноді може знадобитися перезапуск комп’ютера, щоб дія нових налаштувань вступило в силу, а відключення розглянутого режиму відбувається точно так же, але тоді команда набуває вигляду: powercfg-h off .

Спосіб 2: включаємо режим глибокого сну за допомогою редактора реєстру

Якщо функціональність командного рядка вас з якихось причин не влаштовує, можна скористатися редактором реєстру, змінивши там параметр, що відповідає за активність режиму глибокого сну. Здійснюється ця операція так:

  1. затисніть стандартне поєднання клавіш “win + r”і в полі введіть “regedit”, підтвердивши перехід натисканням enter;
  2. у верхньому рядку вставте шлях (або пройдіть по ньому): компьютерhkey_local_machinesystemcurrentcontrolsetcontrolpower;
  3. після відображення кінцевої папки зробіть подвійний клік лфм по параметру “hibernateenabled «для відкриття його властивостей;
  4. змініть значення на 1, щоб включити гібернацію в windows 10, а потім клікніть»ок”.

Для застосування всіх змін, що вносяться в редактор реєстру, перезавантажте комп’ютер, а потім переконайтеся, що пристрій успішно переходить в режим глибокого сну.

Додаємо кнопку «гібернація» в меню завершення роботи

Зі способами активації розглянутого режиму розібралися, залишається тільки додати кнопку переходу в гібернацію в меню завершення роботи, щоб спростити цей процес.

  1. перейдіть в “пуск” і відкрийте “параметри»;
  2. виберіть розділ” система»;
  3. у лівому меню клікніть “харчування і сплячий режим”, опустіться вниз і перейдіть в ” додаткові параметри харчування»;
  4. на панелі зліва натисніть по клікабельного напису «дії кнопок харчування»;
  5. активуйте зміну тимчасово заблокованих пунктів і активуйте пункт “режим глибокого сну”, а після збережіть зміни.

Тепер можна відкривати меню «вимикання» і перевіряти наявність там необхідної кнопки.

Зменшуємо обсягу файлу гібернації

Скористаємося командою для автоматичної оптимізації файлу гібернації. Вручну задати відповідний обсяг не вийде.

Повторно відкрийте консоль з підвищеними повноваженнями і введіть там powercfg-h-type reduced , підтверджуючи команду натисканням на enter. Дочекайтеся появи нового рядка з інформацією про те, скільки тепер байт займає даний файл.