Як створити завантажувальний флешку з windows 11

25

доброго дня!

Не знаю як багато, але я на своїх пристроях зіткнувся з тим, що не кожен спосіб підготовки настановної флешки з windows 11 працює (особливо “примхливі” в цьому плані ноутбуки і моноблоки від hp, lenovo…).

Благо “стара добра” утиліта winsetupfromusb приємно здивувала в цьому плані: підготовлені в ній флешки – без проблем працювали з різноманітними типами пристроїв, і в общем-то завжди дозволяли з них завантажитися (чого не скажеш, наприклад, про rufus, ventoy, wintoflash і деяких інших).

Власне, нижче в замітці наводжу невеликий приклад з настройками записи в winsetupfromusb (неск. Раз подібні скріни вже відправляв поштою, зараз просто дублюю на блозі-раптом ще комусь допоможе).

Приклад створення завантажувальної флешки

👉 крок 1

Для початку необхідно завантажити на диск комп’ютера образ iso з windows 11. Зробити це можна різними шляхами:

 1. з сайту 👉 uupdump.net -тут можна зібрати образ iso під – себе (вибрати мову, версію, додати потрібні оновлення і т.д.); 📌 як користуватися: відкрити вкладку “downloads”, вибрати потрібний образ, вказати мову і версію ос. Далі завантажити до себе на пк архів на неск. Мб, витягти його і запустити файл cmd – він завантажить всі файли і збере iso-образ!

  Скрін з сайту

 2. на порталі 👉 pcportal.org (доступно кілька версій нової ос);
 3. також можна пошукати iso, як показано в одній 👉 моїй минулій замітці.

*

Примітка: на поточний момент образ з windows 11 “важить” приблизно 4,5 гб (а надалі буде більше). Тому флешку краще взяти від 16 гб з підтримкою usb 3.0 (так установка пройде значно швидше, в порівнянні з usb 2.0).

👉 крок 2

 1. 👉 winsetupfromusb (найбільш краща, тому що дозволяє “розбивати” образи iso розміром 4 + гб на частини в авто-режимі! а windows 11 якраз йде в образі на 4,9 гб!);
 2. 👉 ventoy (дозволяє створювати мультизавантажувальні універсальні флешки);
 3. 👉 rufus (можливо теж буде потрібно).

Прим.: за моїми неск. Тестам-установчі флешки з windows 11, записані winsetupfromusb, працювали на всіх пк, на відміну від використання інших утиліт…

*

👉 крок 3

Варіант 1 (winsetupfromusb)

Підключаємо флешку до комп’ютера і запускаємо winsetupfromusb. Далі потрібно поставити галочку на пункті “auto format…”, вказати образ iso і натиснути “go”.

На уточнюючі питання — відповісти “yes” (тобто “так”). Налаштування вказав нижче на скріншоті. 👇

*

👉 примітка: якщо в процесі запису флешка пропаде з уваги і winsetupfromusb перестане працювати-зайдіть в управління дисками, і знайдіть флешку — вона повинна складатися з 2-х розділів: один на 8 мб, інший на неск. Гб. Відформатуйте в формат fat 32 той розділ, який на неск. Гб, а потім повторіть процедуру запису образу iso в winsetupfromusb тільки без функції ” auto format…”(стрілка-2 на скрині нижче 👇 ).

Запис windows 11 на флешку (winsetupfromusb )

*

Варіант 2 (ventoy)

Форматування флешки в ventoy

2) потім потрібно просто скопіювати iso-образ з windows 11 на флешку (як звичайний файл).

3) завантаження з такої флешки проходить в звичайному штатному режимі: тільки спочатку повинні побачити меню “ventoy”, як на скрині нижче. 👇 примітка: в меню будуть відображатися всі iso, які ви скопіюєте на флешку.

Завантаження пішло…

*

Варіант 3 (rufus)

В rufus потрібно буде задати наступні параметри:

 1. вибрати підключену usb-флешку (будьте уважні-не переплутайте накопичувач! при процес створення інсталяційного носія-вся інформація з нього буде видалена!);
 2. вказати образ iso з windows 11;
 3. встановити схему розділу gpt (цільова система – uefi).

Після натиснути”старт”. 👇

Rufus-записуємо iso на флешку з windows 11

Залишиться тільки дочекатися, поки образ буде записаний на флешку (в середньому це займає близько 5-20 хв., в залежності від обраного типу флешки і розміру iso з windows).

Чекаємо завершення запису… (rufus)

👉 крок 4

В общем-то, установка ос (з нашої підготовленої флешки) мало чим відрізняється від установки старіших windows 8/10. Практично все також, за винятком деяких опціональних меню…

👉 на допомогу!

*

Важливий момент: якщо з’явиться помилка про неможливість установки windows 11 на цьому пк (this pc can’t run windows 11) — можна вдатися до “хитрості”: перенести файл appraiserres.dll з образу iso з windows 10 в образ iso з windows 11 (з заміною!). Це можна зробити за допомогою утиліти ultraiso.

Після цього “змінений” образ iso з windows 11 необхідно знову записати на флешку.

Всім успіхів!

👋

Перша публікація: 21.06.2021

Коригування: 5.10.2021