Як чекають iPhone X в Росії

340

Третього листопада о 08:00 в Росії офіційно почнуть продавати чергову розробку від Apple – iPhone X, який має дати старт новому десятиліття історії яблучних смартфонів.

Ажіотаж напередодні цієї події виявився набагато вище, ніж перед виходом iPhone 8 і iPhone 8 Plus. Це, втім, не дивно з урахуванням того, що восьму модель багато хто вважає провальною версією айфона за весь час його існування.

iPhone X такий популярний?

Як і завжди, модель можна було придбати в передзамовлення. Згідно з даними, опублікованими мережею магазинів «Зв’язковий», кількість передзамовлень новинки від Apple в «Зв’язковому» і «C-store» перевищило аналогічний показник iPhone 8 в два з половиною рази. При цьому більше половини всіх попередніх замовлень були ще й передплачені.

Станом на сьогоднішній день iPhone X з 64 Гб пам’яті коштує 79 990 російських рублів, а c 256 Гб пам’яті – 91 990 рублів. Більшість росіян, по всій видимості, вважають різницю в 12 000 рублів неспівмірною з різницею в 192 Гб, оскільки значна частина замовлень оформлена саме на більш дорогу модель.

З представлених відтінків найбільшою популярністю на російському ринку поки користується «сірий космос». При цьому практично половина заявок, традиційно, була оформлена жителями Москви і Санкт-Петербурга.

Черги перед магазинами за iPhone X

Очередь за iPhone X в Москве
Фотографія © МІА «Росія сьогодні»

Далеко не всі шанувальники Apple, які проживають в Росії, завчасно подбали про передзамовлення новинки. Багато хочуть придбати модель прямо з вітрини безпосередньо в день її виходу на ринок. Тому перед магазинами «re:Store», за традицією, шикуються черги стражденних.

Ще ввечері першого листопада люди почали збиратися поруч з точкою продажу яблучних гаджетів на Тверській вулиці в Москві. Ми не помилилися з датою: вони справді прийшли до магазину приблизно за 1,5 доби до того, як в ньому почнеться реалізація iPhone X. І це при тому, що зараз погода встановилася зовсім не травнева, і негативна температура ночами стала нормою.

Втім, деякі користувачі стверджують, що люди перед «re:Store» ведуть список: вносять в нього всіх новоприбулих, на ніч роз’їжджаються по домівках, а рано вранці виключають з переліку тих, хто не побажав повернутися.

Перевіряти систему особисто ми не стали (вже дуже холодно для довгого стояння на одному місці), але сподіваємося, що працює вона приблизно так. В іншому випадку у столиці скоро стане більше на кілька десятків хворих на ангіну.

Заробіток на iPhone X

продажа места в очереди за iPhone X

Станом на полудень другого листопада очевидці оцінювали розмір черги на Тверській приблизно в 200 чоловік. Увечері мова йшла вже про 400-500 людей. Станом майданчики Avito на цей же час стало ясно, що далеко не всі, які стоять у черзі, так вже хочуть першими отримати бажаний айфон. Багато вирішили використовувати єдиний магазин у Москві, де новинку випустять у вільний продаж, як спосіб підзаробити.

Володарі місць у черзі перед магазином пропонують придбати ці самі місця за різні суми. Теоретично вартість «послуги» повинна залежати від того, наскільки далеко від початку є «продавець», однак у дійсності в описах це мало хто вказує.

Хтось запитує 10-15 тисяч рублів за можливість витратити 80-90 тисяч рублів на iPhone X, хтось і зовсім вимагає 60 тисяч рублів. Спритні москвичі і користуються тим, що у «re:Store» дозволено купувати два гаджета в одні руки, і пропонують охочим придбання пристрою за передоплатою та за певну мзду.

Словом, якщо у вас є гроші на iPhone X, кілька десятків тисяч рублів на те, щоб придбати його одним з перших, і немає бажання стояти в черзі – то прапор вам в руки. Однак пам’ятайте, що магазин буде привезено обмежена кількість пристроїв, так і при відкритті «re:Store» в нього можуть забігти не тільки перші в черзі, але і занадто спритні й нахабні особистості.

Тільки важливо не забувати що, місце в черзі – ще не гарантія покупки. Можливо, набагато простіше замовити новинку з США або, наприклад, купити її у мережевому магазині не в Москві.

Чи варто воно того?

iPhone X

Зарубіжна преса хвалить iPhone X на всі лади. Серед вітчизняних журналістів і блогерів також чимало тих, хто відспівує новинці піднесені оди, хоча деякі недоліки свіженького гаджета все ж були помічені. Наприклад, айфон тепер позбавлений звичної кнопки «Додому», а тривале утримування бічної клавіші не вимикає його, а викликає Siri. Тому тепер для того, щоб вимкнути пристрій, вам доведеться одночасно натискати і на цю клавішу, та на кнопку зменшення гучності.

Не все зрозуміло і з технологією Face ID. Точніше, за описом все зрозуміло: вона буде працювати чудово, дізнається вас навіть в хелловінському костюмі, з жахливого похмілля або після операції по зміні статі.

Як йде справа на практиці – покаже час. При цьому відмова Apple від використання Touch ID обросла чималою кількістю чуток і пліток. Мовляв, імениті розробники просто не зуміли зробити цю технологію працездатною, і тому повністю замінили її іншою.

Але досить про чутки. Скоро iPhone X з’явиться рішуче у всіх, хто хотів його здобути, і все таємне стане явним.

Джерело: http://fuck-hack.com/