Вибір хостинг-провайдера

7-1-2020

Основний критерій якості хостингу-надійність. Практика показує, що аварії бувають у всіх, проте великі компанії швидше реагують на проблеми, краще захищають дані від втрати і т. п. , більш докладну інформацію з цього приводу Ви зможете отримати на сайті за посиланням https://iqhost.org.ua/ тут Вам допоможуть зробити свій сайт найбільш просунутим в мережах інтернету.

Типи хостингу:
Віртуальний — ваш сайт запущений на сервері хостера одночасно з ще кількома десятками або сотнями інших. Це цілком нормальний варіант, однак якщо кількість запитів до Вашого сайту перевищить певний поріг, він почне працювати дуже повільно, а потім відключиться – свого роду «природний DDoS». Максимальне число відвідувачів, здатних без проблем працювати з сайтом на віртуальному хостингу, залежить від багатьох параметрів (в першу чергу впливає CMS). Хоча передбачити стійкість сайту до навантаження не можна, можна виміряти її за допомогою інструментів . Обов’язково перевірте сайт перед стартом масштабної рекламної кампанії: дуже нерозумно, наприклад, проплатити рекламу в якомусь не надійному місці і втратити всіх потенційних клієнтів просто тому, що ваш сайт миттєво ляже від напливу відвідувачів.

Віртуальний виділений сервер – VDS) — те ж саме, що і віртуальний сервер, але фізичний сервер обслуговує не тисячі сайтів, а одиниці або десятки. Дозволяє приймати більше відвідувачів, але при цьому дешевше справжнього виділеного сервера. Ще одна перевага в порівнянні з віртуальним хостингом – повний контроль над настройками і ПО.

Виділений сервер – dedicated)-справжній фізичний сервер (потужний комп’ютер), встановлений в дата-центрі провайдера. Підходить для серйозних проектів. Можна скористатися як серверами хостера, так і встановити свій – ця послуга називається colocation.

Хмарний (кластерний) хостинг-найсучасніший варіант для проектів середнього рівня відвідуваності. Для сайтів типу vkontakte він не підійде, так як це вже інший рівень (сотні тисяч відвідувачів одночасно, гігантський обсяг трафіку), але підтримувати навіть вельми великі ресурси з його допомогою можна. Основна фішка «хмари» — в можливості платити тільки за використану процесорну потужність і не боятися обвалення сайту під потоком відвідувачів. Було 10 відвідувачів – заплатите мінімум, 10000 – більше (залежить від тарифів конкретного хостера). Хоча це ще не найпоширеніше рішення в Україні, але для проектів з можливою або періодичної високою відвідуваністю хмарний хостинг вельми перспективний.

NS-сервера і перенесення сайту

Перенесення домену з одного хостингу на інший найкраще виконувати за інструкцією, розміщеною на сайті нового провайдера. Якщо там немає такої інструкції, то подумайте двічі, чи потрібен вам такий «просунутий» хостер. Зазвичай процедура проходить в такій послідовності:
Зробіть резервну копію сайту (всіх файлів і бази даних)!

Створіть аккаунт на новому хостингу, скопіюйте директорії і файли сайту, Створіть базу даних (якщо необхідно), перевірте шляхи до файлів.

Перевірте роботу всіх систем сайту на новому майданчику.

Якщо використовується електронна пошта, створіть скриньки на поштовому сервері нового провайдера.

Якщо у вас є доступ до зміни NS-записів через панель управління реєстратора імен, поміняйте записи старого хостера на нові (вказані в інструкції нового хостера). Якщо ви керували доменом через панель хостера, це зазвичай можна зробити і там. Якщо ви реєстрували домен через хостера, але не можете змінити NS-записи через його панель управління, напишіть листа в техпідтримку.

Ще раз перевірте роботу сайту. Зверніть увагу на такі моменти як: відправка листів з сайту (заповнені форми, «кошики» і тому подібні речі), роботу з файлами (наприклад, завантаження картинок в CMS) і роботу доменів третього і далі рівнів (якщо є).

Знову зробіть резервну копію сайту, але вже з нового хостингу.
Ключові моменти перенесення-зміна NS-записів на нові і збереження контролю над управлінням доменом після відключення аккаунта старого хостинг-провайдера.