У сша компанія bae systems модернізує ракети для знищення безпілотників

44

Компанія bae systems на випробувальному полігоні юма в арізоні, сша ліквідувала безпілотники за допомогою стандартних ракет, оснащених вдосконаленою системою точного ураження (apkws) і поліпшеним безконтактним детонатором – за словами компанії, такий підхід обходиться набагато дешевше, ніж традиційні засоби боротьби з безпілотниками.

Оскільки безпілотники всіх розмірів стають все більш поширеними на полі бою, в терористичних або кримінальних ситуаціях, боротьба з ними перетворилася на гонку озброєнь з пошуку засобів захисту, які були б не тільки ефективними, але і доступними за ціною. Одним із прикладів цього є проект компанії bae systems з адаптації своєї системи apkws для перетворення стандартних некерованих ракет в інтелектуальну зброю проти безпілотних літальних апаратів (c-uas).

В даному випадку метою є боротьба з uas class 2-безпілотниками типу scaneagle, які важать від 21 до 55 фунтів (9,52-25 кг) і літають на висоті менше 3500 футів (1000 м) зі швидкістю менше 250 вузлів (288 миль/год, 493 км/год).

Для цього bae використовувала 70-мм випробувальну ракету, оснащену боєголовками m151 і двигунами mk66, і додатково оснастивши її комплектами наведення apkws. Apkws використовує чотири несучих крила як для установки датчиків лазерного шукача з розподіленою апертурою (distributed aperture semi-active laser seeker – dasals), так і для управління ракетою в польоті. У відповідь на лазерне наведення система може розрахувати оптимальний кут атаки і направити ракету на перехоплення.

За словами компанії bae, системі apkws не потрібно фіксувати ціль до запуску ракети. Замість цього ракета може вже перебувати в польоті, коли активується оптимізована лазерна оптика наведення, потім відбувається захоплення і фіксація мети, що дозволяє прискорити процес заходу на ціль.

Іншою інновацією є заміна ударного детонатора m423 на новий безконтактний детонатор, розроблений спільно l3harris technologies і technology service corporation. Цей детонатор спрацьовує як при падаючому ударі, так і в безпосередній близькості від безпілотника, збільшуючи шанси на поразку без необхідності потрапляння в нього.

“безпілотні літальні апарати всіх розмірів являють собою зростаючу загрозу, все частіше застосовувану противниками по всьому світу”, – говорить грег прокопіо, директор відділу систем точного наведення і зондування компанії bae systems. “гнучкість і доступність ракет apkws роблять їх хорошим вибором для знищення невеликих тактичних військових безпілотників. Наші успішні випробувальні удари демонструють творчий підхід наших інженерів та інноваційне та раціональне використання існуючих матеріалів міністерства оборони для боротьби з виникаючою загрозою”.