У nasa завершили збірку ракети space launch system для місячних місій – її запустять в 2022 році

12

У nasa повідомили, що остання частина ракетного обладнання встановлена на ракету-носій space launch system (sls) для місії artemis i. Мова йде про адаптер для закріплення капсули orion компанії boeing в головній частині рн sls. Залишилося закріпити саму капсулу і систему її екстреної евакуації, після чого все буде готово для нової місячної експансії людства.

Джерело зображення: nasa

Під час запуску першої місії (artemis i) в капсулі orion людей не буде. Тим не менш, проміжна криогенна установка icps з одним двигуном rl10 зробить маневр для додання прискорення капсулі orion в сторону місяця. Для доставки астронавтів на місяць разом з вантажем в наступних місіях artemis установка icps-фактично тимчасова друга ступінь – буде замінена на установку exploration upper stage (eus) з чотирма двигунами rl10. Це відразу на 40% збільшить масу вантажу, який можна доставити на орбіту місяця.

Під час місії artemis i в адаптері для кріплення капсули orion будуть розміщені десять кубсатів, що розширить програму понад простого випробування ракети-носія sls і капсули. Установка icps додасть їм потрібне прискорення для виходу на місячну орбіту і для виконання інших місій в далекому космосі. Очікується, що запуск рн sls для місії artemis i відбудеться в 2022 році, тобто з відставанням від раніше затвердженого графіка на кілька кварталів.