ТОП-10 кращих безкоштовних додатків з доповненою реальністю для iPhone і iPad

1019

Дві речі, які потрібно знати про доповнену реальність на iPhone і iPad. Перше – AR Kit підтримується тільки iPhone Se, 6s, 7, 8, 10 і їх плюсових модифікаціях, всіх моделях ipad pro і ipad 2017 під управлінням iOS 11. Друге – заряд батареї йде нещадно.

JigSpace

Розробники цього додатка дійсно заслуговують уваги. Хлопці не просто використовують новомодну фішку, а реалізовують її потенціал на всі 100%.

Навчальна програма наочно покаже і розкаже як працює трансмісія, батарея віддає заряд, світить лазер, з яких часток складається мозок і багато іншого.

По-перше це наочний, деталізований інтерактив. Все можна вертіти, масштабувати, торкатися частин і отримувати підказки.

По-друге, тут є покрокова повчання, немов учитель з книгою оповідає про ті чи інші речі.

В третіх – це не одноразова програма, а ціла платформа в яку будуть подгружаться нові відсортовані за категоріями одиниці. Додаток безкоштовне, але на мій превеликий жаль англійською мовою.

З іншого боку – хороший привід підтягнути англійську. JIG Space – це, мабуть, найкорисніше, вражаюче і надихаюче додаток з усіх наявних в категорії AR. Ось воно – майбутнє в системі освіти. І багато складні речі стають трішки простіше.

TapMeasure

Завдяки TapMeasure ви зможете вимірювати довжину предметів, визначати відхилення фігур від заданої площині і навіть створювати тривимірний план приміщень з урахуванням вікон, дверей та інших поверхонь.

У підсумку вийде інтерактивна модель в якій можна подивитися всі розміри. Дуже зручна штука, особливо коли потрібно щось накидати або виміряти, а під рукою немає рулетки або лазера. Звичайно, точність залишає бажати кращого.

Варто врахувати, що похибка на метр може становити сантиметр і більше. Але через брак будь-якого іншого більш точного інструменту таке рішення все одно є виходом.

IKEA Place

Хлопці з IKEA швидко підхопили і взяли на озброєння ARKit зробивши круте додаток до свого каталогу. Тепер багато речей шведської меблевої фабрики можна вписати в свою кімнату і подивитися на скільки добре чи не дуже це буде виглядати.

Моделі высокополигональны і виглядають досить здорово. Є дві головні претензії – немає можливості масштабувати предмети, просто додаток не завжди точно зіставляє розмір, і відсутність програми в російському App Store. В іншому – так тримати. Додавайте більше речей з каталогу, прив’яжіть до них всі характеристики і буде вам щастя і море зручності.

SketchAR

Якщо ви не вмієте малювати, то не все втрачено. І для цього на початковому етапі не обов’язково ходити на гурток будинок культури. Додаток Sketch AR допоможе вам у цьому. Навівши бажано на листок А4 камеру сканер розпізнає його і покаже чотири точки які необхідно намалювати.

Для системи вони стануть відліковими, після чого спроектується вибране зображення з каталогу. Звичайно можна однією рукою тримати, а другий описувати картинку, але краще закріпити смартфон або планшет на штативі.

З SketchAR у вас запросто вийде хороший і головне пропорційний кістяк зображення. Потім залишиться вже без допомоги закінчити роботу.

Magicplan

Основний акцент цього додатка лягає на складання креслення планів приміщень і технологія доповненої реальності в цьому дуже допомагає. Немає необхідності малювати кожну лінію – швидко пробіглися по кімнаті зазначивши кути і виходить готовий план.

Де треба – підкоригували, де треба – домалювали. Потім, додали двері, вікна та меблі з структуризированного каталогу і ось вже через 5 хвилин у вас готовий відмінний начерк який не соромно показати.

Під час ремонту цей додаток стане просто незамінне. Круто те, що потім всі отримані приміщення можна об’єднати в один проект і вийде квартира або будинок.

Housecraft

Одним з перших тестових прикладів доповненої реальності була програмка від Apple дозволяє розставляти парочку предметів меблів. Розробники Housecraft розвинули цю ідею і додали купу інтерактиву та елементів домашнього начиння?

Предмети можна розставляти з високою точністю, повертати, масштабувати і навіть розташовувати віртуальні моделі один на одного. Так що обставити кімнату елементами інтер’єру, нехай і віртуальними предметами, не складе труднощів.

Night Sky

Далеко не новий додаток Night Sky після недавнього апдейта отримало два режими доповненої реальності – класичний, з накладанням зоряного неба і з відображенням сонячної системи. Правда остання фіча доступна тільки за передплатою. Добре що хоч перший місяць безкоштовний. Так що побавилися, поизучали небо і нашу систему і на цьому досить.

Яндекс.Карти

Хлопці з Яндекса вирішили стати першопрохідцями в світі де картографія та доповнена реальність співіснують. В режимі пішохода при побудові маршруту на місцевості буде відображатися точка і шлях до неї.

Поки все це реалізовано дуже простенько і практично не має якої-небудь користі, але є наочним прикладом того, що і в цьому напрямку можна працювати і це буде виглядати органічно.

Залишилося допилити прив’язку маршруту прямування, додати до будівель інтерактивні таблички і зробити розумні окуляри доповненої реальності і технологічне майбутнє однозначно стане на крок ближче.

App in the Air

Це додаток підкаже і покаже маршрути і статус польоту в режимі онлайн тих чи інших авіарейсів. Якщо відкинути купу основних функцій і орієнтуватися на доповнену реальність, то виходячи зі своєї історії польотів за весь час або за конкретний рік програма покаже на тривимірному кулі всі ваші перельоти та накручений кілометраж.Користі від цього мало, ну звичайно можна замутити красивий кадр в Instagram.

А от якби розробники інтегрували польоти рейсів в доповнену реальність у режимі онлайн було б набагато крутіше.

Paint Space AR

І закриває наш рейтинг рісовалка в AR. Нічого особливого тут немає – вибираєте кольору, інструменти або які-небудь ефекти і просто жартуєте, розписуючи віртуальне оточення. Навіщо це може знадобитися на практиці – я не знаю.

Так ще й розробники надали лише обмежена кількість інструментів, квітів і можливостей. За решту вибачайте платити.

 

На жаль, додатків реалізованих із застосуванням доповненої реальності в App Store мізерно мало, а тямущих з них ще менше. В Google Play такі програми почнуть з’являтися трішки пізніше, бо Google затягнула з випуском пакету для розробників.

Джерело: http://ipguard.org.ua/