Tesla продовжує лідирувати на ринку електромобілів, але китайські конкуренти стають все сильнішими

28

У першій половині року глобальним лідером за кількістю проданих повністю електричних автомобілів як і раніше залишається компанія tesla, повідомляє аналітична компанія sne research. У свою чергу друге і третє місця в трійці лідерів займають відповідно китайські wuling і byd, прискореними темпами нарощують обсяги виробництва.

Mydrivers.com

За статистикою аналітичної компанії sne research в першій половині року tesla продала 390 000 електрокарів, зайнявши 22% ринку. Друге місце посіла wuling, точніше, спільне підприємство saic-gm-wuling — 190 000 машин, що в 13 разів більше, ніж за аналогічний період минулого року. При цьому ринкова частка виробника збільшилася з 2% в минулому році до 10,7% в поточному.

На третьому місці китайська byd, яка продала 96 300 електромобілів. Її ринкова частка майже не змінилася, піднявшись всього до 5,4 %. Також до п’ятірки увійшли volkswagen і great wall motors company. Крім того варто звернути увагу на південнокорейську hyundai. Хоча вона зайняла всього шосте місце і продала 51 000 повністю електричних автомобілів, їй вдалося подвоїти число випущених машин в порівнянні з першою половиною минулого року.

На ринку гібридів з можливістю підзарядки від електромережі ситуація дещо інша. Безумовним лідером є bmw, яка продала таких 106 000 машин (12,9% ринку), а слідом йдуть mercedes-benz і volvo. Byd на четвертому місці, зростання продажів в порівнянні з минулим роком склав вражаючі 428 %.

У міру того як розвиваються технології виробництва ефективних акумуляторів, швидко змінюється і ландшафт ринку електромобілів. Не виключено, що нові зміни в списку лідерів відбудуться до кінця поточного року.