Spacex: amazon повинна скорегувати свій супутниковий проект, а не перешкоджати starlink

25

Представники компанії spacex заявили американському регулятору — федеральній комісії зв’язку, що спроби amazon блокувати запуск супутників starlink є стратегією «створення перешкод конкурентам» для того, щоб компенсувати власні невдачі.

Arstechnica.com

На думку представників spacex, «послужний список» amazon наочно демонструє, що вона відстає від конкурентів і активно намагається створювати їм перешкоди в правовому полі для того, щоб тимчасово запобігти ще більше відставання.

Відомо, що минулого тижня amazon закликала федеральну комісію зв’язку сша відхилити оновлення плану spacex starlink, оскільки той «пропонує дві різні конфігурації для 30 000 супутників gen2 system, кожна з яких передбачає розміщення цих супутників з дуже різними орбітальними параметрами». В amazon стверджують, що запит spacex порушує правило, відповідно до якого заявки повинні бути «повними» і не містити «внутрішніх протиріч». У spacex вважають, що комісія повинна розпізнати подібну ” обструкціоністську тактику» і відхилити скаргу amazon.

Не секрет, що kupier systems — дочірня компанія amazon, має власний проект виведення на низькоземельну орбіту супутників зв’язку, які, як очікується, будуть конкурувати з системою starlink, що належить spacex. При цьому остання вже має в космосі угруповання з понад 1700 супутників, що забезпечують інтернетом більше 100 000 чоловік. Amazon ж готова виводити обладнання на орбіту як мінімум не раніше 2023 року.

Зараз starlink намагається отримати дозвіл у американського регулятора на використання ще 30 000 супутників зв’язку крім тих 10 000, на які у проекту вже є дозвіл. Spacex надала результати аналізу, відповідно до якого жодна з двох конфігурацій не буде становити загрози для систем конкурентів, розташованих на низькоземельних орбітах. У компанії заявили, що представили два варіанти конфігурації, оскільки можлива зміна планів розробки і запуску супутників.

У компанії вважають, що заяви amazon про те, що компанія не має ресурсів для аналізу безпеки заявки spacex, не витримують критики, особливо з урахуванням того, що компанію на кожному засіданні по spacex представляють відразу по шість лобістів і юристів.

На думку spacex, хоча орбітальні параметри в кожній з конфігурацій злегка відрізняються, жодна з них не вимагає виділення додаткового спектра частот і не викличе небезпечної взаємодії з іншими супутниковими системами, включаючи ще не з’явилися.

Нарешті, компанія процитувала недавнє висловлювання засновника amazon джеффа безоса (jeff bezos): «як заявляв колишній глава amazon в минулому, процесуальні маневри — як ті, які зараз використовує amazon — стали більш вузьким місцем проектів, ніж технології».