Sk hynix завершила розробку пам’яті hbm3: модулі до 24 гбайт зі швидкістю до 819 гбайт / с

31

Компанія sk hynix оголосила про завершення розробки перших у світі модулів швидкісної оперативної пам’яті hbm3 dram. Стандарт даної пам’яті ще не затверджений, але це не завадило створити продукт, близький до початку масового виробництва.

Джерело зображення: sk hynix

Модулі пам’яті hbm3 dram від sk hynix можуть містити до 12 кристалів пам’яті, покладених у вертикальний стек з контролером в самому низу збірки. Ймовірно, з цим компанії допомогла порівняно недавно куплена у xperi ліцензія на технологію надзвичайно щільного розташування отворів наскрізної металізації (tsvs). Завдяки цьому ємність кожного стека hbm3 dram sk hynix може досягати 24 гбайт, хоча компанія також буде виробляти 16-гбайт модулі hbm3. Попередні передові стеки hbm2e компанії, нагадаємо, містили не більше 8 кристалів пам’яті. Крок вперед більш ніж помітний.

Продуктивність нової пам’яті також істотно збільшилася. Загальна швидкість передачі даних по інтерфейсу досягає 819 гбайт / с, що на 78% більше в порівнянні з пам’яттю hbm2e. Фактично за кожну секунду по інтерфейсу hbm3 прокачуються 163 фільми у форматі fhd (full hd) по 5 гбайт кожен. Для ігрових відеокарт це було б межею мрій, але для робочих ші – і ml-навантажень — це буде обов’язкова вимога.

Джерело зображення: sk hynix

Нарешті, в нових модулях реалізовані механізми, що підвищують надійність роботи пам’яті. У матрицю вбудований код корекції помилок, який виправляє бітові помилки даних. Для високих швидкостей роботи і високої щільності зберігання інформації — це найважливіша умова роботи із заявленими характеристиками. Про початок масового виробництва пам’яті hbm3 dram компанія sk hynix поки не повідомила, але ця подія не за горами. Індустрія інтенсивних обчислень чекає цю пам’ять.