Що таке echi hand off bios

36

В налаштуваннях bios присутня безліч незрозумілих звичайному користувачеві параметрів (в основному, через використання абревіатур). Параметр ehci hand-off – один з таких. Відключивши його, ви виявите, що деякі usb-пристрої стали працювати некоректно або зовсім не реагують на звернення до них.

Варто відзначити, що ця стаття актуальна для користувачів вже застарілих версій ос windows (що вийшли до windows xp sp2), так як в більш нових ос конфігурування пристроїв usb за допомогою параметра ehci hand-off не потрібно.

що таке параметр ehci hand-off в bios?

Для управління шиною usb 2.0 і підключаються до неї пристроями на материнській платі передбачений спеціальний контролер, іменований ehci (enhanced host controller interface або «покращений інтерфейс хост-контролера»).

Використання цього контролера, наприклад, дозволяє отримувати інформацію про використання клавіатури, відстежувати рух миші і взагалі управляти будь-якими іншими підтримуваними usb-пристроями (включаючи usb-накопичувачі).

Однак в процесі завантаження старих операційних систем (що з’явилися до windows xp sp2) мала місце одна проблема — bios продовжував керувати шиною usb в монопольному режимі. Це призводило іноді до конфліктів і навіть повної непрацездатності всіх підключаються usb-пристроїв, зависань і появи bsod (синього екрану смерті). Для вирішення цієї проблеми і був розроблений механізм передачі управління шиною usb від bios операційній системі, званий ehci hand-off .

Ehci hand-off виключає можливість виникнення конфліктів, пов’язаних з контролером шини usb. В операційних системах, що вийшли після windows xp sp2, ця проблема була виправлена, а сам механізм echi hand-off перестав бути актуальним.

У редакторі налаштувань bios параметр має тільки два можливих значення: enabled і disabled . За замовчуванням параметр ehci hand-off завжди включений. Якщо на комп’ютері встановлена стара ос (з’явилася до windows xp sp2), відключати параметр не рекомендується. Однак якщо на комп’ютері встановлена більш нова ос, відключити параметр ehci hand-off можна без наслідків і ризику. Зробити це можна, завантаживши редактор налаштувань bios за допомогою гарячих клавіш ( f2 або del в залежності від моделі материнської плати) відразу після включення комп’ютера (як тільки з’явиться на екрані з’являється логотип виробника материнської плати).

У редакторі налаштувань bios перейдіть на вкладку advanced , знайдіть параметр ehci hand-off і встановіть потрібне значення за допомогою контекстного меню. Завершіть роботу в редакторі налаштувань bios, зберігши внесені зміни.

висновки

Параметр ehci hand-off відповідає за передачу управління шиною usb від bios операційній системі. Цей механізм втратив свою актуальність з виходом windows xp sp2. У багатьох сучасних материнських платах параметр ehci hand-off відсутній або недоступний для редагування. На додаток до нього відносно недавно з’явився параметр xhci hand-off.

На відміну від ehci, контролер xhci керує шиною usb 3.0. Часто на материнській платі розміщені обидва контролери шини usb-ehci і xhci (у зв’язку з наявністю портів usb 2.0 і 3.0 для сумісності з моделями дуже старого обладнання), а в редакторі налаштувань bios можна також перемикати режим роботи портів usb з 3.0 на 2.0 при необхідності.