Робота нанівець: facebook надала дослідникам дезінформації неповні дані

49

Дослідники механізмів дезінформації, які покладалися на надані facebook дані, можливо, втратили місяці, якщо не роки роботи. Адміністрація соцмережі надавала їм недостовірну і неповну інформацію про те, як користувачі майданчика взаємодіють з публікаціями і посиланнями.

Джерело: engadget.com

Два роки тому facebook відкрив дані для вчених, які досліджують поширення дезінформації на платформі. Компанія пообіцяла їм прозорість і доступ до всіх типів користувацької взаємодії. Як з’ясувалося, на практиці в банк увійшли дані тільки приблизно по половині користувачів в сша. І в більшості випадків в звіт була включена інформація про тих користувачів, хто був досить активний в політичній сфері, щоб його пристрасті були очевидними.

Вчені поставили адміністрацію facebook до відома про інцидент, а у відповідь представник сервісу надіслав електронного листа з вибаченнями за «можливі незручності». Компанія також заявила, що працює над усуненням проблеми, проте її остаточне рішення може зайняти кілька тижнів — через величезний обсяг даних, які треба обробити. А дані по користувачам за межами сша неточностей не містять.

Представник facebook мейвіс джонс (mavis jones) заявила, що причиною проблеми стала «технічна помилка», якою компанія вже займається. Першим розбіжність виявив доцент урбінського університету (італія) фабіо джільєтто (fabio giglietto). Він порівняв дані, які соцмережа постачала дослідникам, з даними ” звіту про широко переглядається контенті», які були опубліковані в серпні — і результати не збіглися.

Інші дослідники висловили занепокоєння відразу після публікації звіту. Еліс марвік (alice marwick) з університету північної кароліни (сша) заявила, що не змогла верифікувати результати, тому що у неї не виявилося даних, які використовувала facebook. Їй компанія подзвонила з вибаченнями. Ще одна дослідниця на ім’я меган сквайр (megan squire) відповіла, що за один тільки день поспілкувалася з даної проблеми з 47 фахівцями: у кожного проект опинився під загрозою, а для деяких він взагалі став непридатним для подальшої роботи.

Не так давно facebook заблокувала акаунти вчених, які для отримання даних соцмережі використовували власні інструменти. Сервіс відключив персональні облікові записи учасників проекту ad observatory з університету нью-йорка. Вони розробили власний браузерний плагін для збору інформації з політичної реклами, проте адміністрація майданчика визнала такий спосіб «несанкціонованим збором даних». Згодом даний інцидент піддався критиці з боку федеральної торгової комісії сша.