П’ять найбільших it-компаній втратили понад $600 млрд вартості через коливання на біржі

28

До вчорашнього дня п’ять найбільших технологічних компаній сша, таких як alphabet, amazon, apple, facebook і microsoft всі разом втратили більше $600 мільярдів ринкової капіталізації з моменту піку індексу nasdaq 100, який припав на 7 вересня.

Поступове зниження вартості акцій прискорилося 20 вересня, коли цінні папери amazon обвалилися на 4,4 %. Facebook втратила більше 4% вартості. Обидві компанії пережили найгірший день майже за два місяці.

Цей спад нагадує ситуацію, що сталася приблизно рік тому. Тоді технологічні компанії, за час пандемії подорожчали більш ніж на 70 %, короткочасно втратили в ціні перед досягненням нових рекордних максимумів. Вчорашнє падіння цін на акції було викликано цілим рядом факторів, включаючи невизначеність, пов’язану з потенційним провалом evergrande — китайської компанії, що працює в сфері нерухомості.

Аж до піку, який припав на цей місяць, акції компаній технологічного сектора стрімко росли. Індекс nasdaq 100 виріс майже на 22 %. Apple, найбільша в світі публічна компанія, з тих пір подешевшала більш ніж на 9 %, втративши більше $230 мільйонів ринкової капіталізації. Акції facebook впали більш ніж на 8% в порівнянні з піковою вартістю.