Playstation 5 отримала підтримку додаткових ssd і ряд поліпшень

23

15 вересня sony випустила друге велике оновлення прошивки для playstation 5, що додає безліч важливих поліпшень. Зміни торкнулися аудіопідсистеми консолі, користувальницький інтерфейс центру управління і соціальні функції. Крім того, геймери отримали можливість збільшити обсяг дискового простору для установки ігор за допомогою додаткового ssd. Розглянемо кожне з нововведень більш детально.

  поліпшення інтерфейсу користувача

З’явилася функція тонкого налаштування центру управління: тепер користувачі можуть міняти місцями його окремі елементи, додавати потрібні або ж приховувати невикористовувані іконки. Версії ігор для playstation 4 і playstation 5 тепер відображаються окремо як в меню ігрової бібліотеки, так і на початковому екрані. Інтерфейс системи відстеження трофеїв також отримав оновлення, а в центрі управління тепер може відображатися до 5 трофеїв.

  поліпшення соціальних функцій

Основні зміни зазнав розділ «game base». Розкривши його на весь екран, гравці можуть побачити список і статуси своїх друзів, приймати або відхиляти заявки на додавання у френдліст, відправляти особисті повідомлення і писати в чати тусовок.

Крім цього, playstation 5 обзавелася функцією автоматичного запису кращих ігрових моментів. Тепер, коли гравець бере участь у змаганнях на час або кількість набраних очок, ігрова консоль автоматично створює відеокліп, відображаючи його досягнення. Згодом записом можна поділитися з друзями прямо з картки відповідного випробування або ж з галереї мультимедіа. Налаштувати цю функцію можна в розділі ” знімки, кліпи і покази».

  повноцінна підтримка 3d audio

Тепер функцію 3d audio можна включити і для вбудованих динаміків телевізора (раніше насолоджуватися тривимірним звуком могли лише власники просунутих аудіогарнітур). Перетворення двоканального аудіопотоку в 3d активується в меню “звук”. Оптимізувати тривимірне аудіо під акустику кімнати можна буде за допомогою мікрофона, вбудованого в контролер dualsense.

Не забули sony і про власників pulse 3d.з релізом нової прошивки власники бездротової гарнітури отримали можливість тонкого налаштування звукового профілю безпосередньо в розділі «звук» за допомогою зручного еквалайзера.

  розблокування слота m. 2 для установки додаткового nvme ssd

Головним же нововведенням стало розблокування m. 2-слота для твердотільного накопичувача, що безумовно порадує власників консолі. Нагадаємо, що обсяг вбудованої пам’яті playstation 5 становить 825 гбайт, з яких для установки ігор доступні лише 667 гбайт, тоді як весь інший вільний простір займає системне програмне забезпечення. З урахуванням збільшених апетитів сучасних aaa-ігор, розміри яких часто перевищують 100 гбайт, для активного геймінгу цього було занадто мало.

Тепер проблему нестачі вільного місця можна вирішити шляхом установки додаткового ssd. Playstation 5 підтримує nvme-накопичувачі, відповідні наступним специфікаціям:

 • інтерфейс: pci express gen 4 × 4;
 • форм-фактор: м. 2 2230, 2242, 2260, 2280, 22110;
 • висота: не більше 11,5 мм;
 • конектор: тип 3 (ключ m);
 • продуктивність: від 5500 мбайт / с в операціях послідовного читання і вище;
 • ємність від 250 гбайт до 4 тбайт.

Що ж стосується конкретних моделей, то раніше технічний директор playstation марк церні вже рекомендував використовувати в ps5 накопичувачі лінійки wd_black sn850 від western digital, назвавши їх найбільш підходящими рішенням для ігрової консолі.

Wd_black sn850-це високопродуктивні nvme ssd з інтерфейсом pci express gen 4, здатні розвивати швидкість передачі даних до 7 000 мбіт/с в операціях послідовного читання. Лінійка включає в себе 3 моделі ємністю 500 гбайт, 1 і 2 тбайт, кожна з яких доступна в двох варіантах виконання — з вбудованим радіатором і без. Товщина стандартного накопичувача становить 2,38 мм, а версії з радіатором — всього 8,8 мм, що повністю відповідає вимогам, що пред’являються sony до габаритних розмірів додаткового ssd для playstation 5.