Переводимо файл будь-якого формату в .pdf

25

Pdf-це один з найпопулярніших електронних форматів. Необхідність перекладу інших файлів в pdf може з’явитися при різних обставинах. Найчастіше в pdf переробляють документи word, але при бажанні можна виконати конвертацію практично будь-якого файлу. Наступне керівництво допоможе вам розібратися, як це зробити.

Конвертація word-файлів

У ворді присутній вбудований конвертер. Його можна використовувати для отримання pdf-документів. Спочатку ви оформляєте простий вордовский документ з текстом і необхідними додатковими елементами, форматуєте його потрібним чином, а на етапі збереження вибираєте наступний варіант:

При цьому конвертер дає можливість вибрати, чи буде файл збережений в стислому вигляді «для веба», або ж документ збережеться в максимально високій якості. На практиці різниця в підсумковому розмірі не особливо відчутна. Готовий pdf буде мати помітно більший розмір в порівнянні з вихідним документом word.

Універсальний метод конвертування файлів в .pdf

Для перетворення будь-яких текстових і графічних файлів в pdf використовуйте спеціальний софт. Утиліт, що мають такі функції, досить багато. Одним з найбільш простих і одночасно з цим функціональних додатків є dopdf. Утиліта поширюється повністю безкоштовно.додаток встановлюється на комп’ютер як віртуальний драйвер для друку. Це робить утиліту універсальним конвертером, що дозволяє зберігати в pdf документи з будь-яких програмних продуктів, в яких доступна функція друку файлів.

Сама інсталяція проводиться в порядку, аналогічному процесу установки будь-яких інших додатків. Спочатку установник запитає вас, чи необхідно встановлювати спеціальне доповнення для word.

Після успішного завершення інсталяції програми ви зможете переводити будь-які файли, які можна було б роздрукувати, в pdf. Для цього зайдіть в налаштування друку і виберіть з випадаючого меню віртуальний принтер з ім’ям програми.

На вкладці “властивості” доступний вибір дозволу для друку. Також при збереженні можна встановлювати якість pdf файлу. Якщо документ оформлений із застосуванням нестандартних шрифтів, відзначте рядок “embed fonts” галочкою. Завдяки цьому сторонні шрифти будуть збережені в остаточному pdf.

Якщо на початку установки ви не відмовилися від інсталяції доповнення для ms word, на панелі офісного редактора з’явиться нова вкладка. По ній доступні пропоновані утилітою інструменти і налаштування для збереження в pdf.

Налаштування, за своєю суттю, ніяк не змінюються, але кнопка робить роботу з утилітою більш зручною.

Тепер ви зможете конвертувати в pdf практично будь-які файли без особливих зусиль, сподіваюся вам сподобалася моя стаття, а якщо у вас виникли питання або ви знаєте спосіб простіше і краще, то пишіть в коментарі!