Передбачуване падіння huawei

58

На початку цього тижня технологічний гігант huawei повідомила про найбільше в історії компанії зниження виручки. Падіння відбулося в першій половині 2021 року, загальні доходи китайської корпорації знизилися майже на 30% до 320 млрд.юанів (49 374 млрд. Доларів).

Варто нагадати, що ще в 2020 році huawei був світовим лідером з виробництва смартфонів, обігнавши такі визнані бренди як samsung, apple, bbk electronics і xiaomi. Що ж призвело до кризи в роботі компанії і різкого зниження оборотів? давайте спробуємо розібратися.

Технологічна війна китаю і сша.

Вже багато років головним фактором ризику для роботи huawei на ринку сша були побоювання з боку американського уряду, пов’язані з тим, що китайська влада брала активну участь в управлінні даною компанією, впливаючи при цьому на ряд ключових рішень, прийнятих керівництвом huawei.

Секретні служби сполучених штатів припустили, що обладнання huawei може бути використано для стеження за чиновниками сша і особисто президентом. Що заважало сша створити повністю анонімну і конфіденційну мережу на базі технології vpn для передачі критично важливої інформації, питання риторичне. Сьогодні будь-яка людина має можливість завантажити відмінний vpn для windows і стати повністю невидимим для чужих очей в інтернеті.

Саме з ряду надуманих причин, описаних вище, в 2012 році сша заборонили американським органам влади і великим компаніям використовувати мережеве обладнання huawei.

Далі, більше. У 2019 році колишній президент сша дональд трамп вніс продукцію huawei в чорний список експортних товарів і закрив їй доступ до критично важливих технологій американського походження, що вплинуло на можливість huawei розробляти власні чіпи і вихідні компоненти для своїх пристроїв.

Відповідно до указу трампа huawei, фактично отримав повну заборону на користування мережами зв’язку сша. Рік по тому трамп продовжив дію наказу до 2021 року, і адміністрація нового президента байдена не скасувала його.

Як huawei був звинувачений у всіх смертних гріхах.

Відразу ж після оголошення заборони на роботу huawei в сша, в мережі з’явилися анонімні документи, згідно з якими, китайський виробник таємно допомагав будувати бездротову мережу для північної кореї-одного з головних політичних опонентів сша.

Лютий 2020 приніс в мережу ще одну порцію “секретних документів”, що розкривають роль huawei в поставках забороненого американського обладнання в іран.

На початку червня 2021 року в західній пресі з’явилися повідомлення, що нова розробка huawei відноситься до технології для ідентифікації уйгурських меншин і їх подальшого переслідування за національною ознакою.

Недружня обстановка, що нагнітається американськими змі і адміністрацією президента сша, дає зрозуміти, що скасування санкцій в найближчому доступному для огляду майбутньому не планується.

Очевидно, що без доступу до технологій ін по з сша, перш за все, до google, на базі якої побудована ос android, поглиблення кризи компанії huawei неминуче.

Яке майбутнє чекає китайського гіганта?

Західні санкції, безумовно, є головним бар’єром для huawei на шляху розширення свого потенціалу. Вони ускладнюють бренду покупку компонентів і програмного забезпечення, розробленого на базі технологій з сша. Huawei також посилається на проблеми, пов’язані з придбанням мікрочіпів для виробництва мобільних гаджетів.

На сьогоднішній день ситуація наступна: huawei продала частину свого бізнесу з виробництва мобільних телефонів (а якщо бути точніше, бренд honor) консорціуму, що складається з більш ніж 30 компаній і різних дилерів в китаї. Нове об’єднання отримало назву shenzhen zhixin new information co. Ltd.

Цілком ймовірно, що за допомогою даної угоди huawei зможе вивести себе з-під санкційного тиску сша.