Paypal придбає японський сервіс по постоплате товарів і послуг paidy за $2,7 млрд

24

Paypal оголосила про намір купити японський стартап paidy за 300 млрд ієн ($2,7 млрд), будучи зацікавленою в просуванні сервісів оплати в розстрочку. Угода закриється в четвертому кварталі, покупка буде оплачена переважно в грошовій формі.

Джерело: bloomberg.com

Японія є третім у світі ринком онлайн-торгівлі, але при цьому залишається однією з розвинених країн, де досі воліють оплату готівкою — в цьому форматі проводиться до 75% платежів. Це відрізняє paidy від інших сервісів постоплати – він дозволяє японським споживачам виробляти замовлення онлайн, щоб потім оплачувати їх в розстрочку готівкою, роблячи щомісячні внески особисто в місцевих магазинах. Компанія була заснована в 2010 році, зараз в її системі 4,3 млн активних акаунтів.

Paypal уточнила, що після поглинання свої пости збережуть керівники paidy: засновник і виконавчий голова ради директорів рассел каммер (russell cummer), а також президент і генеральний директор ріку суги (riku sugie). Компанія збереже власний бренд і продовжить керувати існуючим бізнесом.

Системи постоплати або bnpl (buy-now-pay-later) дозволяють споживачам купувати товари, оплачуючи їх в розстрочку дрібними платежами без додаткових відсотків — вони стягуються з продавців при кожному внеску. Подібні сервіси стали популярними з приходом пандемії і вибуховим зростанням електронної комерції. У серпні компанія глави twitter джека дорсі (jack dorsey) square заплатила $29 млрд за австралійський сервіс afterpay. А в червневому раунді фінансування шведський klarna bank ab залучив кошти від softbank при оцінці в $45,6 млрд. Paypal почала сама надавати bnpl-послуги в минулому році, а споживачі за цей час встигли купити товарів на загальну суму $3,5 млрд.

Початковими інвесторами paidy виступали soros capital management, visa inc., а також японський торговий дім itochu. У березневому раунді фінансування цього року компанія залучила $120 млн і була оцінена cb insights в $1,2 млрд. Засновник компанії канадець рассел каммер заснував сервіс, володіючи досвідом роботи на посаді кредитного трейдера в токійському відділенні goldman sachs. Надання bnpl-послуг почалося в 2014 році. Компанія працює з японським відділенням amazon, в червні був запущений спільний проект з apple для споживачів в японії.

Фінансовим консультантом paypal в даній угоді виступив bank of america, юридичне консультування здійснювала white&case. Paidy фінансовим консультантом був goldman sachs, а cooley і mhn були юридичними консультантами.