Оприлюднені характеристики російської надлегкої ракети “іркут «

17

Міністерство оборони російської федерації (міноборони росії) розкрило технічні характеристики нової ракети-носія надлегкого класу під назвою»іркут”.

Тут і нижче зображення “роскосмосу”

Як повідомляє рбк, інформація оприлюднена в свіжому номері наукового журналу ” космічна техніка і технології», який публікується ракетно-космічною корпорацією «енергія» імені с.п. Корольова.

Відомо, що новий носій буде представлений в одноразовому і багаторазовому варіантах. У першому випадку вага складе 23,6 тонни, у другому — приблизно 25 тонн.

” незважаючи на відставання вітчизняної ракетно-космічної техніки в напрямку засобів виведення надлегкого класу, вона володіє серйозним науково-технічним доробком для створення зазначеного типу ракет-носіїв», — йдеться в публікації.

«іркут ” в одноразовому варіанті виконання зможе доставляти на навколоземну орбіту 584 кг вантажу, на геостаціонарну — 84 кг.для багаторазової версії ці значення складуть 398 кг і 60 кг відповідно.

Для силової установки в якості палива передбачено використання пари кисень-метан. Запуск ракети планується здійснювати з державного випробувального космодрому плесецьк в архангельській області. Перший старт намічений на 2024 рік.