Nvidia geforce rtx 4090 може виявитися в 2 рази швидше geforce rtx 3090, але зажадає 600 вт tgp

40

Рано чи пізно напівпровідникова криза повинна завершитися. Ніхто не обіцяє, що ціни на відеокарти різко повернутися в норму. Швидше за все, це тривалий процес, який розтягнеться на роки, але при достатній кількості графічних чіпів на ринку, вартість готових продуктів в будь-якому випадку піде на спад, адже майнер не зможуть скупити абсолютно все. Крім усього іншого потрібно пам’ятати про пришестя протоколу ethereum 2.0, що до другої половини 2022 року має поставити крапку у видобутку ефіру на відкритих. Все це буде сприяти поверненню відеокарт в магазини, ось тільки це вже може бути не поточне покоління на архітектурі ampere.

Чутки про початок розробки gpu ada lovelace інженерами nvidia ходять давно. Інсайдери запевняють, що геймерів чекає дворазовий приріст продуктивності. Насправді таке відбувається вкрай рідко і в останній раз можна було спостерігати при переході з архітектури maxwell до pascal. Що ж, в 2022 році нас чекає черговий великий ривок. В першу чергу повідомляється, що з високою часткою ймовірності серія отримає назву geforce rtx 40. Відомо, що в якості підрядника була обрана тайванська tsmc, яка готова запропонувати nvidia 5-нм технологічний процес. Швидше за все, кількість графічних чіпів буде достатньою для запуску, оскільки до другої половини 2022 року головний партнер tsmc в особі apple перекине більшу частину замовлень на 4-нм норми.

Це означає, що крім архітектурних поліпшень графічні чіпи ada lovelace стануть набагато технологічніше. Очікується, що флагман (імовірно, geforce rtx 4090) отримає 18432 ядра cuda, що майже в 2 рази перевищує показники поточного флагмана ampere. Тактова частота підстрибне до 2.2 ггц, а загальні показники продуктивності досягнуть 81 терафлопс. Для порівняння, geforce rtx 3090 може похвалитися показником в 36 терафлопс в fp32, а значить приріст буде колосальним.

А ось показники енергоефективності точно не порадують потенційних покупців флагманів. Передбачається, що для досягнення таких високих показників доведеться підняти споживання до 600 вт. Насправді це було очікувано, адже найближчим часом очікується вихід geforce rtx 3090 ti, яка виявиться першою відеокартою з підтримкою pcie 5.0 і tgp 450 вт. Порівняльні показники попереднього, поточного і наступного покоління ви можете побачити в таблиці вище. Поки дата випуску вказана 2022 роком. Інсайдери не готові дати більш точних даних з цього приводу, адже все буде залежати від того, чи зможуть виробники чіпів вирішити проблему з напівпровідниковою кризою. Якщо дефіцит затягнеться, то ми можемо побачити нові графічні чіпи ada lovelace тільки в 2023 році, але це песимістичний прогноз, тому поки зупинимося на більш оптимістичному, адже до релізу рівно рік.