Новий роз’єм живлення відеокарт 12vhpwr здатний передавати потужність 600 вт

39

Сучасні графічні процесори довели до межі можливості досить старого 8-контактного роз’єму живлення. Компанія nvidia вже звернула на це увагу і в серії rtx 30 founders edition оснастила відеокарти власним 12-контактним роз’ємом. У той час як партнери компанії як і раніше використовують старий 8-контактний роз’єм, збільшивши їх кількість до трьох на топових прискорювачах.

Новий роз’єм живлення під назвою 12vhpwr вирішує проблему енергопостачання, забезпечуючи стільки ж потужності, скільки чотири 8-контактних роз’єми, тобто здатний передати до 600 вт. Він стане частиною стандарту pcie 5.0, і в наступному році може з’явитися на графічних процесорах всіх виробників.

Як випливає з назви, роз’єм 12vhpwr має 12 контактів живлення. Вони мають ширину 3 мм замість колишніх 4,2 мм. Він також має додаткові чотири контактні контакти на нижній стороні для передачі сигналів і засувку нагорі для фіксації в роз’ємах.

Кожен з 12 каналів живлення може передавати не менше 9,2 а при напрузі 12 в. Коли всі 12 каналів активні, вони можуть передавати в цілому 55,22 а або 662,4 вт. Вражаюче, що при ширині 19 мм він всього лише трохи більше 8-контактного роз’єму. Однак для цього потрібні більш потужні кабелі, зроблені з більш високоякісних матеріалів.

На даний момент немає графічних процесорів, що вимагають потужності 600 вт. Першим графічним процесором, який, за чутками, отримає роз’єм 12vhpwr, є geforce rtx 3090 ti, який може споживати до 450 вт.