Не заряджається айфон – що робити?

18

З проблемою відсутності можливості зарядити iphone стикається кожен п’ятий користувач. Найчастіше поломка наздоганяє несподівано-черговий раз після підключення гаджета до зарядки, він не реагує на дії свого власника або ж заряджається некоректно. Причин подібної несправності кілька, і в більшості випадків усунути її можна самостійно, виконавши кілька нехитрих дій.

Чому iphone не заряджається: причини і методи їх вирішення

Незважаючи на високу якість «яблучної» продукції, аксесуари, якими вона комплектується, не відрізняються зносостійкістю і тривалим терміном служби. Один з ключових компонентів-кабель lightning. Цей компонент досить крихкий, тому часто виходить з ладу через природного зносу або некоректної експлуатації.

Також нерідкі ситуації, коли користувач в якості альтернативи оригінальним аксесуарам apple набуває більш дешеві аналоги, які буквально за копійки можна купити в китайських і вітчизняних інтернет-магазинах. У більш ніж 70% випадків така економія призводить до перегорання відповідної мікросхеми, що вимагає професійного втручання.

Якщо ви підозрюєте, що виною поломки є несправний комплектний провід, спробуйте зарядити девайс справним оригінальним зарядним пристроєм, наприклад, запозичивши його у товариша або колеги. Якщо зі стороннім адаптером зарядка здійснюється в нормальному режимі, замініть постраждалий кабель зу новим.

Засмічення роз’єму для підключення зарядного пристрою

Якщо iphone перестав заряджатися, і проблема не пов’язана з зносився кабелем, варто звернути увагу на роз’єм айфона, можливо в нього проникли сторонні предмети або в ньому скупчилася пил/бруд. Через наявність смітинок пилу, порушується контакт між штекером і гнідом зарядки, мобільний гаджет не може отримувати електричне живлення, тому припиняє заряджатися.

Перевірити наявність проблеми зі входом для зу можна в умовах будинку. Для цього скористайтеся зубочисткою або будь-яким іншим тонким предметом. Акуратно видаліть скупчилися засмічення, і спробуйте повторно підключити смартфон до джерела живлення.

важливо! операцію за допомогою зубочистки робите з максимальною акуратністю, щоб не пошкодити контакти.

Проблеми з операційною системою

Якщо ви спостерігаєте некоректну роботу операційної системи, можливо, проблема полягає в ній. Якщо ос перезавантажується, показує неправильний рівень заряду, показник різко варіює від більшого до меншого і навпаки, виконайте скидання налаштувань до заводських або зробіть оновлення системи. Виконати операцію можна як самостійно, так і заручившись підтримкою фахівця, але ми вже публікували статтю по скиданню налаштувань, прочитати її, можна тут:https://droidway.net/289-kak-vernut-ayfon-k-zavodskim-nastroykam.html

Негативний вплив вологи

Якщо телефон не реагує ні на підключення робочого адаптера, ні на спробу очищення роз’єму, можливо, ваш апарат став жертвою агресивного впливу вологи. Потрапляючи всередину корпусу пристрою, рідина моментально провокує корозійний процес і окислення металевих контактів. В цьому випадку неполадки елементи припиняють нормально функціонувати, в результаті – iphone не отримує харчування.

Це одна з проблем, при якій без втручання фахівців не обійтися. При проникненні вологи в роз’єм, постарайтеся якомога швидше звернутися в авторизований сц, фахівці якого зроблять чистку девайса від слідів рідини, виконають повноцінну діагностику і при необхідності замінять комплектуючі.

Від’єднання шлейфів

У ряді випадків смартфон не може отримувати заряд в результаті фізичного тиску. Навіть якщо апарат впав і не отримав видимих пошкоджень, це не означає, що його начинка залишилася недоторканою. Незначного механічного тиску досить, щоб відбулося від’єднання шлейфів.

Деякі користувачі з метою здешевити ремонтні роботи, самостійно розбирають мобільний апарат і намагаються відновити його працездатність. Однак, подібне втручання згодом може обійтися набагато дорожче! зверніться в майстерню, де майстер відновить роботу шлейфів роз’єму. До того ж, цей ремонт відноситься до нескладних і займає мінімальну кількість часу.

Поломка материнської плати

Іноді причиною відсутності заряду стають серйозні пошкодження системної плати. Механічний вплив або проникла всередину корпусу телефону волога виводять з ладу мікросхему, що відповідає за харчування гаджета.

Для відновлення роботи гаджета, зверніться в спеціалізовану майстерню, де девайс буде продіагностований, майстри виявлять причини неполадки і зроблять їх усунення.

Пошкодження мікрочіпа u2

У смартфоні реалізована розумна система, покликана контролювати процес зарядки. Мікрочіп u2 може вийти з ладу через невідповідність зу з характеристиками розетки, в яку підключається девайс. При отриманні надлишкового струму, може статися коротке замикання, в результаті чого телефон не може заряджатися або процес відбувається некоректно.

Вичерпав ресурс акумулятор і збої в роботі по

В iphone реалізовані високоякісні акумулятори, здатні забезпечити відносно тривалий період використання гаджета без необхідності його підключення до джерела живлення. Однак, ці елементи мають певний ресурс, який, підходячи до кінця, сигналізує про необхідність заміни батареї надмірним перегріванням корпусу, некоректним виведенням інформації про рівень заряду на екран, здуттям. Іноді поломка акумулятора не має симптомів, і користувач дізнається про необхідність його заміни тільки при підключенні до мережі, коли смартфон припиняє заряджатися.

Необхідна заміна акумулятора, яку можна виконати в умовах будинку (при наявності відповідних навичок і відповідного інструментарію), або звернувшись в центр технічного обслуговування.

загальні рекомендації пропонуємо ознайомитися з основними порадами, в деяких випадках дозволяють оперативно відновити функцію зарядки:

  1. якщо після підключення кабелю живлення, телефон не реагує, вийміть його і спробуйте під’єднати ще раз – з часом контакти зношуються, тому не завжди здатні встановити стабільний контакт;
  2. якщо iphone повністю розряджений, підключіть його до джерела живлення і почекайте 5-15 хвилин. Можливо, акумулятора буде потрібно деякий час на ” розгін»;
  3. якщо смартфон не заряджається, уважно огляньте провід і адаптер на наявність пошкоджень, якщо такі відсутні, спробуйте підключити гаджет за допомогою іншого аналогічного зу;
  4. упевніться, що розетка працює справно, наприклад, підключивши до неї настільну лампу або будь-який інший прилад;
  5. якщо заряду відбувається повільно, замініть адаптер більш потужним (використовуйте оригінальні аксесуари);
  6. перевірте справність кабелю і роз’єму на смартфоні, підключивши його до порту комп’ютера або ноутбука;