Nasa проведе реорганізацію для кращої підготовки до майбутніх польотів на місяць і марс

22

Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (nasa) сша планує повернути на місяць астронавтів до 2024 року. Для досягнення мети керівництво відомства вирішило провести реорганізацію, в рамках якої один структурний підрозділ буде розділений на два директорати. Таким чином, один з нових підрозділів буде працювати над навколоземними дослідженнями, а другий — над вивченням простору за межами орбіти землі.

Зображення: mampfred / getty images

Про реорганізацію програми пілотованих польотів на цьому тижні оголосив глава nasa білл нельсон (bill nelson). Що стосується нових підрозділів, то одне з них буде називатися «директорат космічних операцій». Його очолить нинішній керівник пілотованих польотів кеті людерс (kathy lueders). Робота директорату буде пов’язана з реалізацією різних програм і пілотованих місій на низькій навколоземній орбіті, комерціалізації космічної діяльності, з міжнародною космічною станцією, а також різними місіями на місяці і поблизу супутника.

Біля керма другого підрозділу або «директорату з розробки дослідницьких систем» встане ветеран nasa джим фрі (jim free), який почав свою кар’єру в космічному агентстві в 1990 році. Цей підрозділ буде контролювати виконання програм, пов’язаних з місячною місією artemis, а також реалізацію місій, пов’язаних з польотами за межі орбіти землі, в тому числі на марс.

” ця реорганізація допоможе nasa і сша досягти успіху, оскільки ми хочемо просунутися в космос далі, ніж будь-коли раніше, при цьому підтримуючи безперервну комерціалізацію космосу і дослідження на мкс. Це також дозволить сша зберегти лідерство в космосі на десятиліття вперед”, – вважає білл нельсон.