Космічний корабель spacex dragon доставив на мкс нове обладнання, мурашок, авокадо і морозиво

26

Вантажний космічний корабель spacex dragon вчора прибув на міжнародну космічну станцію (мкс), доставивши експериментальну роботизовану руку, безліч іншого дослідницького обладнання і різне продовольство, включаючи авокадо і морозиво. Загальною вагою 2200 кг.цікаво, що прибуття збіглося з днем народження одного з астронавтів.

Space.com

Меган макартур (megan mcarthur), астронавт nasa, якій вчора виповнилося 50 років, подякувала аерокосмічне агентство і spacex за такий подарунок, сказавши, що ще ніхто не надсилав їй космічний корабель на день народження. Spacex dragon пристикувався до модуля harmony мкс вчора о 17: 30 за московським часом, через 32 години після запуску. У той момент мкс і dragon пролітали на висоті 425 км над західною австралією.

Space.com

Вантажний spacex dragon був запущений 29 серпня за допомогою ракети spacex falcon 9. Це була вже 23-а місія компанії ілона маска з доставки вантажів і обладнання на міжнародну космічну станцію на замовлення nasa.

Члени команди мкс повідомили, що частина обладнання, доставленого вантажним spacex dragon, призначена для вивчення використання роботів для допомоги екіпажу всередині корабля і, в кінцевому підсумку, у відкритому космосі. Фахівці припускають, що космічна робототехніка може спрощувати завдання обслуговування, складання і виробництва обладнання на орбіті, знижуючи вартість і сприяючи розширенню комерційної діяльності в космосі.

В іншому експерименті буде перевірятися, як крихітний імплант, що доставляє ліки в задане місце, працює в умовах мікрогравітації, а ще один експеримент буде вимірювати реакцію різних матеріалів на космічне середовище. Також на мкс були доставлені мурахи і артемії (невеликі ракоподібні) для вивчення їх в умовах невагомості. Останні, до слова, є перспективним джерелом білка для харчування майбутніх місій в космосі.