Канадські майнер заважали місцевим жителям спати і приймати джакузі, займаючись видобутком біткоіни

41

Дуже часто бажання уряду і громадян не мають нічого спільного. Політики в першу чергу цікавляться економічною складовою питання, що дозволить поліпшити фінансовий добробут країни і залатати постійно утворюються дірки. Водночас населення найбільше хвилюють прості життєві колізії. Люди переживають про власний добробут, а не про те, скільки нічліжок для бомжів відкрити, як побудувати нові дороги, а також де і що відремонтувати. На цьому тлі показова ситуація з майнер. У канаді вже кілька років проводять політику, спрямовану на залучення фермерів в країну. Їм обіцяють субсидії, недорогу електрику і відмінні умови. У якийсь момент на це, що називається, купилися інвестори з компанії link global, але нормально працювати в мальовничому окрузі стерджен, розташованому в десяти кілометрах від північно-західної околиці едмонтона, їм не дали.

Справа була так: компанія link global розмістила чотири газові електростанції з генераторами потужністю 1.25 мвт кожен на покинутому майданчику, раніше належить канадській компанії maga energy. До слова, електрики, яку ці енергоблоки генерують, вистачило б 6000 середньостатистичним домогосподарствам. Ось тільки вся енергія, якою добували хлопці з link global, йшла на роботу декількох величезних ферм з видобутку біткоіни. І все б добре, якби цей район багато років тому не облюбували багаті канадці, що розмістили тут заміські будиночки з усіма зручностями. У якийсь момент місцеві жителі стали чути постійний шум, що виникає буквально нізвідки. Люди не могли спати, а вдень до них доносилися дивні вібрації.

В якийсь момент засмучені мільйонери виявили, що шум з’являється, коли вітер дме з боку покинутих газових шахт (їм здавалося, що вони покинуті). У той же час, на свій подив, вони також виявили, що тепер сидіти в джакузі просто неможливо, адже вібрації там зашкалювали. Здавалося, що поруч великий аеродром, де постійно злітають і сідають літаки.

Історія довга і заплутана, адже майнер вдавалося більше року добувати біткоіни, перш ніж місцеві усвідомили, з ким взагалі мають справу. Спочатку вони звернулися до журналістів, які винесли проблему на загальне обговорення. Вийшло так, що у link global було все в повному порядку з документацією. Майже все. В ході судового розгляду з’ясувалося, що вони дійсно перевищували допустимий поріг шуму і вібрації. Мало того, фермери були зобов’язані повідомити місцеве населення про свої плани і тільки отримавши дозвіл приступити до промислового видобутку криптовалюта. В кінцевому підсумку link global закрила видобуток, а суд присудив виплатити штраф у розмірі 5.6 мільйона доларів. Неясно, чи планують вони кудись переїжджати, або вживуть заходів для зниження шуму. Ну а в результаті місцеві жителі знову можуть спокійно плескатися в своїх великих джакузі, насолоджуючись незайманою природою регіону. Посилання на джерело.