Хижі птахи нападають на дрони доставки google, а відео з камери викладають в мережу

43

Дочірня компанія google wing була змушена посадити свої безпілотні літальні апарати в австралії після неодноразових і постійних нападів ворон та інших великих птахів. Компанія доставляє продукти харчування, напої, ліки, канцелярські товари та інші предмети повсякденного споживання. Нещодавно компанія урочисто відзначила досягнення рубежу в 100 000 доставок, в тому числі більше 50 000 в місті логан, австралія, де, за даними компанії, доставка за допомогою дронів здійснюється майже раз в 30 секунд в години роботи.

Крім австралійських міст канберра і логан, компанія wing також здійснює безпілотну доставку в містах крістіансбург, штат вірджинія, і гельсінкі, фінляндія. Компанія стверджує, що з 2019 по 2020 рік обсяг її доставки зріс на 500%, а загальний обсяг доставки тільки за другий квартал цього року перевищив загальний обсяг доставки за весь 2020 рік. Австралія була одним з першопрохідців у використанні безпілотників і навіть планувала використовувати безпілотні квадрокоптери для виявлення випадків захворювання covid-19, але проблеми з конфіденційністю поставили хрест на цій ініціативі.

Австралійський ворон атакує дрон, що доставляє каву

Як повідомляють австралійські змі, служба доставки wing зіткнулася з несподіваною для себе проблемою, яку компанії необхідно вирішити, перш ніж відновити свою діяльність в австралійській столиці. За даними газети canberra times, безпілотні літальні апарати компанії wing піддаються нападу ворон під час польотів до місць доставки і назад. Сороки, яструби, орли та інші великі птахи також активно атакують квадрокоптери, що змусило компанію тимчасово припинити свою діяльність в місті. Хоча поки неясно, чому птахи так реагують, в дослідженні говориться, що це, швидше за все, результат територіальної поведінки під час сезонного періоду гніздування.

У письмовій заяві, наданій клієнтам, компанія wing повідомила, що “територіальна поведінка”, що демонструється “деякими птахами в цьому районі”, стала причиною рішення компанії тимчасово припинити обслуговування. За даними агентства abc, компанія зараз розглядає варіанти відновлення роботи в місті, забезпечуючи при цьому безпеку птахів. У заяві для змі представник компанії wing сказала, що напади були “вкрай рідкісними”, і що жодна птах не постраждала в цих інцидентах.

У бесіді з журналістами газети canberra times експерт з безпілотних літальних апаратів висловив думку, що буде краще, якщо в цей сезон безпілотники зможуть уникати місць гніздування. Уейн кондон, головний пілот і інструктор австралійської компанії uav training australia, також рекомендував операторам дронів відводити їх від атакуючої птиці, щоб забезпечити безпеку і птиці, і дрона. “зрештою, це їхнє небо, а ми-туристи”, – сказав він. Він також стверджує, що найкращий час для запобігання більшості нападів птахів-ранній ранок.

Молодий червонохвостий яструб атакує квадрокоптер любителя в кембриджі, штат массачусетс

Конфлікти між птахами і безпілотними літальними апаратами не є чимось новим, і оператори аматорських дронів вже давно мають справу з нападами птахів. Однак те, що птахи перешкодили роботі однієї з провідних у світі служб доставки з використанням безпілотних літальних апаратів , – це те, що необхідно вирішувати в міру збільшення обсягів цих служб в найближчі роки. Такі стартапи з доставки вантажів дронами, як wing, вже стикаються з жорстким законодавством і побоюваннями регулюючих органів, які забороняють їх у багатьох країнах, включаючи більшу частину сполучених штатів. В даний час ця зароджується галузь змушена боротися з природою, щоб не допустити її краху ще до того, як вона зможе почати свій шлях.

На жаль крах безпілотних апаратів не завжди проходить безслідно для живого світу природи. Так в результаті краху аматорського дрона 12 травня 2021 року,в екологічному заповіднику болса-чіка, в 30 милях на південь від лос-анджелеса близько 3000 елегантних крачек покинули місця гніздування залишивши від 1500 до 2000 яєць, жодне з яких не було життєздатним. Це була найбільша відмова від яєць, яку тільки можуть згадати вчені, що працюють в заповіднику.

“ми ніколи не бачили такого спустошення тут”, – сказала меліса лебл, еколог, що керує заповідником у хантінгтон-біч. “мені, як адміністратору, було дуже важко”.

Що стосується птахів, які дуже чутливі до передбачуваних загроз, ніхто не знає, що з ними сталося.

“ми досі не знаємо, де вони знаходяться”, – сказав лебл.

Масове зникнення птахів стало кульмінацією цілого року проблем, викликаних збільшенням відвідуваності заповідника, число відвідувачів якого подвоїлося, оскільки пандемія covid-19 змусила натовпи людей вийти на вулицю. Але ніщо не було таким катастрофічним, як безпілотники, які все частіше з’являються над територією заповідника.