Geforce rtx 3090 ti може зажадати роз’єм pcie 5.0 (до 600 вт) і новий процесор intel alder lake

23

Відеокарти стають все ненажерливішими. Якщо раніше їм було потрібно не більше 150 вт, то сьогодні навіть посередні рішення розраховані на набагато більші потужності. Самим невимогливим графічним чіпом поточного покоління стане radeon rx 6600, споживання якого зафіксується на позначці 132 вт. На жаль, незважаючи на це відеокарті все одно буде потрібно додаткове харчування. В даний час це вважається неймовірним досягненням, але ж кілька поколінь тому стандартний слот pcie x16 забезпечував деякі бюджетні моделі.

Оскільки технологічні норми постійно поліпшуються, може здатися, що в майбутньому знизиться і вимоги по харчуванню. Як показала реальність, вимоги будуть тільки зростати. У поточному поколінні amd вимагала для своїх флагманів відразу два 8-контактних роз’єми живлення (в деяких випадках до трьох). Це означає, що 75 вт йшло через слот pcie x16 і до 3х150 вт через додаткові роз’єми. Швидше за все, жодної з відеокарт стільки не знадобиться, але дане рішення показує нову тенденцію до зростання потужності gpu. Нижче є кілька цікавих таблиць, що дозволяють оцінити зростання вимог в останніх поколіннях.

Як повідомляється, вже незабаром відбудеться перехід на новий стандарт pcie 5.0. Він прийде на заміну поточної версії і з’явиться на материнських платах з підтримкою процесорів intel. Є думка, що лінійка відеокарт arc від тієї ж intel виявиться першою, яка буде покладатися на новий роз’єм. Вивчити деякі технічні характеристики нового стандарту можна в даному матеріалі. Відомо, що він збільшить максимальне споживання відеокарт до 600 вт. Виходить так: сьогодні еталонна geforce rtx 3090 споживає 350 вт. Деякі кастомні моделі вимагають більше 400 вт, а в майбутньому очікуються ще більш значна лінійка. Саме для неї створений новий роз’єм 12vhpwr.

Раніше повідомлялося, що на початку наступного року в продаж надійде посилена geforce rtx 3090 ti. Очікується, що вона стане першою комерційною відеокартою з повною підтримкою pcie 5.0. Швидше за все, кастомні варіанти оснастять традиційними 8-контактними, що дозволить встановити відеокарту на процесори amd, а ось з наступним поколінням все складніше. Справа в тому, що підтримка pcie 5.0 стане стандартом gpu, випущених в 2022 році. Цілком очікувано, що розкрити себе повною мірою вони зможуть тільки на нових процесорах intel 12-го покоління alder lake.