Фахівець з кібербезпеки створив не відрізняються від оригіналу кабелі для злому ipad і iphone, і планує їх продавати

33

Як повідомляє видання macrumors, дослідники безпеки розробили кабель lightning, який можна використовувати для крадіжки паролів та інших даних з iphone і ipad. Зовні новинка виглядає ідентично оригінальному кабелю з комплекту поставки iphone, але при цьому він здатний відправляти дані хакеру.

Macrumors.com

Пристрій, який отримав назву omg cable, здатний працювати так само, як і звичайний кабель, забезпечуючи зарядку і синхронізацію iphone з комп’ютером. Однак, крім цього воно може реєструвати натискання клавіш на підключених клавіатурах, що буде швидше корисно для злому ipad, ніж iphone. Потім отримані дані відправляються зловмиснику, який може перебувати на досить пристойній відстані. Кабель створює точку доступу wi-fi, до якої може підключитися хакер, і, використовуючи просте веб-додаток, фіксувати натискання клавіш.

Кабель також включає в себе функцію визначення геолокації. Інші функції включають в себе можливість змінювати розкладку клавіатури і підробляти ідентифікаційні дані usb-пристроїв.

Вся функціональність кабелю реалізована завдяки крихітному чіпу, який не набагато більше того, що застосовується в оригінальних кабелях. Це надзвичайно ускладнює ідентифікацію пристрою для злому.

Macrumors.com

Кабелі, виготовлені в рамках дослідження можливостей злому мобільних пристроїв дослідником безпеки, відомим як mg, тепер надійшли в масове виробництво і будуть продаватися на сайті hak5, присвяченому кібербезпеки. Пристрої доступні в різних конфігураціях, включаючи lightning-usb-c, usb-c-usb-c та інші. Кабелі для злому практично не відрізняються від звичайних, що робить їх серйозною загрозою для безпеки даних.