Facebook випадково позначив відео з темношкірим чоловіком, як контент з приматами

34

Іноді навіть самі просунуті алгоритми дають збій. Ця фраза майже ідеально описує ситуацію, що трапилася недавно, про який вперше заговорив портал the daily mail. Вона сталася в соц. Мережі facebook, коли місцевий внутрішній алгоритм після показу відео з присутністю кількох темношкірих чоловіків запитував у користувачів, чи хочуть вони продовжити перегляд відео з приматами.

спочатку ролики з темношкірими були опубліковані на сторінці the daily mail. У них показуються сутички оних з білими громадянами і правоохоронцями. Як пояснили в facebook, компанія постійно і безперервно працює над поліпшенням ші-алгоритмів, які іноді створюють такі неприємні прецеденти. У майбутньому нічого такого більше повторитися не повинно, а система, що виводила опитування, була тимчасово зупинена.

прес-секретар facebook дені левер з цього приводу говорить, що алгоритм зробив неприпустиму помилку. Варто відзначити, що звинувачувати систему в упередженому відношенні не можна: в минулому алгоритми також робили помилки. Особливо по відношенню до темношкірих, розпізнати яких на відео для них не так вже й легко. Наприклад, 6 років тому google photo позначив фотографію темношкірого чоловіка, як фото з горилою. Тоді, як і зараз, компаніям довелося приносити свої вибачення.джерело.