Epic games програла суд apple, але в app store з’являться альтернативні способи оплати

26

Не будемо ходити навколо, так близько. Тільки що стало відомо, що сьогодні, 10 вересня, суддя івонн гонсалес роджерс винесла рішення у справі epic games проти apple, розгляд по якому тривав трохи більше одного року. Відповідно до нього, в купертіно більше не зможуть примушувати розробників до стягнення платежів за вбудовані покупки через вбудований інструмент оплати app store. Таким чином вони зможуть офіційно не платити apple комісію, приймаючи транзакції безпосередньо.

Суд зобов’язав apple дозволити альтернативні способи оплати в app store

У судовому рішенні йдеться, що суддя івонн гонсалес роджерс не має підстав визнавати apple монополією. Компанія не порушує ні законодавство штату каліфорнія, ні федеральне законодавство. А успіх, якого досягла apple, на думку судді, не може вважатися порушенням.

Epic захотіла повернути fortnite в app store, але apple відмовила

Втім, це не завадило судді винести відносно apple судову заборону, яка вимагає від компанії прибрати з правил app store положення про обов’язок творців по приймати платежі тільки через вбудований інструмент оплати з обов’язковим відрахуванням комісії в розмірі 15-30%.

Рішення суду epic games проти apple

Тепер розробники зможуть приймати оплату за вбудовані покупки в обхід app store

Це рішення підтверджує схоже рішення, винесене щодо apple раніше на цьому тижні. Правда, в тій справі сторонами розгляду були відразу кілька розробників, які подали проти компанії з купертіно позов про визнання вимоги стягувати платежі виключно через app store незаконним.

Так що за великим рахунком для неї не зміниться. Apple вже і так погодилася дозволити розробникам приймати оплату через зовнішні платіжні системи. У рішенні івонн гонсалес роджерс майже немає відмінностей від попереднього. Вони різні за формою, але однакові по суті.

Рішення по груповому позову передбачало право розробників просто розповідати користувачам про альтернативні способи оплати, наприклад, по електронній пошті, і нове рішення у справі epic games дозволяє творцям по робити те ж саме.

Це важливе уточнення, оскільки у розробників не з’явилося права вбудовувати в додатки свої інструменти оплати. Адже розплатитися за вбудовані товари в самому додатку – це зовсім інша справа. В результаті все буде так, як хотіла epic games-в додатках буде дві кнопки для оплати в app store і посиланням на окремий сайт.

Чи повернеться fortnite на ios

Чи повернеться fortnite в app store, поки велике питання

Цікаво, що суддя визнала самовільне включення в fortnite кнопки прийому платежів за внутрішньоігрову валюту суперечить правилам app store. Оскільки epic games була сповіщена про заборону на подібні дії, виходить, що вона пішла проти правил, ніж повністю заслужила видалення як самої гри, так і облікового запису розробника.

Таким чином питання про повернення fortnite в app store залишається відкритим. Рішення суду не містить прямої вказівки на обов’язок apple відновити обліковий запис epic games або повернути в app store культову гру, якої немає там вже більше року. Так що поки складно сказати, що буде.

Як би там не було, у apple ще є можливість виправити навіть обов’язок визнати альтернативні способи оплати в app store. Оскільки зараз мова йде про суд першої інстанції, у apple є ще як мінімум 90 днів, щоб все оскаржити. Перша спроба-це апеляційна інстанція, яка має право скасувати рішення нижчого суду.

Компанія неодмінно звернеться до вищого суду за переглядом справи, де їй принаймні дадуть можливість відстояти свою точку зору. Друга спроба-це касація. Це наступний рівень, на якому можна скасувати вже вступили в силу рішення суду. Інша справа-чи підуть apple назустріч?