Електричний пікап rivian r1t здатний долати майже метровий брід

56

Водобоязнь не є характерною рисою електромобілів, хоча їх силова установка містить елементи, що працюють під високою напругою. Розробники спочатку закладають здатність електромобілів долати водні перешкоди. Tesla китайського виробництва не пасують перед затопленими вулицями, jaguar i-pace здатний долати півметровий брід, а пікап rivian r1t перевершує його майже в два рази за цим показником.

Джерело зображення: twitter, rj scaringe

До вересня залишилися лічені години, в першому місяці календарної осені rivian обіцяє почати поставки перших екземплярів пікапів r1t клієнтам. Поки ж, як зазначає electrek, молодий американський автовиробник забавляє публіку демонстрацією можливостей цього транспортного засобу. На опублікованому в twitter відео пікап rivian r1t проїжджає через рів, наповнений водою. У певний момент вода майже приховує передню оптику електромобіля, розташовану поблизу кромки капота.

Поки rivian не називає розрахункову глибину броду, але зазначена виробником габаритна висота машини з урахуванням антени складає 1923 мм. Навіть якщо лінія передньої оптики знаходиться на висоті близько 900 мм, це дуже серйозний показник для глибини броду. Відомо, що машини з двс бояться попадання рідини в порожнину циліндрів через небезпеку гідроудару, що виводить силову установку з ладу. Електромобілі подібної уразливості позбавлені, але для них критична ізоляція провідників в бортовій мережі. Навряд чи довгий і глибоке занурення в рідину піде на користь електромобілю, тому короткострокове подолання броду — це розумний максимум, на який може розраховувати автовласник.