Дослідники поставили під сумнів конфіденційність листування в whatsapp

45

За даними некомерційної організації propublica, що займається проведенням журналістських розслідувань, компанія facebook якимось чином може переглядати вміст призначених для користувача повідомлень в приналежному її месенджері whatsapp. Якщо це дійсно так, то facebook, ймовірно, чекає черговий скандал, оскільки компанія неодноразово заявляла, що не має доступу до призначених для користувача повідомлень.

Зображення: 9to5 mac

При наявності в whatsapp наскрізного шифрування (end-to-end encryption), коли дані передаються в зашифрованому вигляді і розшифровуються безпосередньо на користувацьких пристроях, у facebook не повинно бути доступу до вмісту послань. Джерело говорить, що співробітники whatsapp переглядають повідомлення, які позначаються користувачами як неприйнятний контент. Також наголошується, що компанія збирає великі обсяги метаданих для виявлення забороненого контенту без необхідності переглядати вміст повідомлень. З посиланням на співробітників месенджера наголошується, що модератори мають можливість «перевіряти повідомлення, зображення і відео користувачів».

Whatsapp має величезну користувацьку базу, тому часто платформа використовується для поширення дезінформації і забороненого контенту. Компанія робить зусилля для боротьби з цим, використовує спеціальні алгоритми ідентифікації послань на основі аналізу метаданих, застосовує обмеження на кількість пересилаються повідомлень і ін.за даними propublica, модератори сервісу все ж мають доступ до вмісту призначених для користувача повідомлень.

«перед відправкою повідомлення на екрані пристрою користувача з’являється повідомлення: «ніхто за межами цього чату, навіть whatsapp, не може читати або прослуховувати повідомлення”. Ці заяви не відповідають дійсності. У whatsapp більше 1000 контрактних співробітників підрозділів в остіні, штат техас, дубліні та сінгапурі займаються вивченням мільйонів фрагментів користувацького контенту», — йдеться в матеріалі propublica. Також наголошується, що модератори використовують спеціальне програмне забезпечення для перегляду повідомлень, позначених користувачами як неналежний контент.

За даними джерела, модератори whatsapp працюють в умовах суворої секретності. У списках вакансій на посаду “співробітник з модерації контенту” не згадується facebook або whatsapp, а при прийомі на роботу людям доводиться підписувати угоду про нерозголошення. Оскільки в whatsapp використовується шифрування, ші-алгоритми не можуть самостійно сканувати всі чати. Замість цього модератори отримують доступ до вмісту користувача, чиє повідомлення позначається як неналежне. Модератору пересилається імовірно образливе повідомлення разом з чотирма попередніми репліками, включаючи зображення і відео. Все це передається в незашифрованому вигляді і потрапляє в чергу, яку обробляють модератори.

У заяві facebook з цього питання не було прямої відповіді з приводу наскрізного шифрування. «ми створюємо whatsapp таким чином, щоб обмежити обсяг зібраних нами даних, надаючи інструменти для запобігання спаму, розслідування загроз і зловживань, в тому числі на основі звітів користувачів, які ми отримуємо. Ця робота вимагає величезних зусиль з боку експертів з безпеки», — йдеться в повідомленні представника facebook, який також зазначив, що за останній час в сервісі з’явилися додаткові функції для забезпечення конфіденційності даних.