Broadcom стримує постачання чіпів зараз, щоб уникнути дефіциту в майбутньому

49

Дефіцит напівпровідникових компонентів змусив учасників ринку проявляти винахідливість. Деякі постачальники почали укладати довгострокові контракти зі своїми клієнтами, інші не проти брати з замовників великі суми авансом, щоб на ці кошти розширити виробництво. Broadcom в цих умовах воліє притримувати частину продукції, щоб поставки здійснювалися більш рівномірно.

Джерело зображення: broadcom

Квартальний звіт broadcom, як зазначає bloomberg, оголив досить скромний приріст виручки компанії на тлі конкурентів. Вона в річному порівнянні виросла всього на 16 %, до $6,78 млрд, хоча qualcomm наростив виручку на 63 %, а nvidia — на всі 68 %. Генеральний директор broadcom хок тань (hock tan) змушений був зізнатися, що компанія ретельно фільтрує обсяги відвантажуваної продукції та її одержувачів, щоб не залишити їх без товару в майбутньому.

Продукція broadcom зараз затребувана в різних секторах промисловості: від виробництва смартфонів і побутової електроніки до серверного і телекомунікаційного обладнання. Компанія покладається на контрактних виробників при випуску своєї продукції, тому сама різко змінити обсяги поставок не може. Обрана тактика стримування поставок повинна сприяти більш рівномірному постачанню клієнтів продукцією broadcom, хоча і в менших обсягах, ніж вони хотіли б. Ця компанія опинилася в числі перших, хто передбачав виникнення дефіциту в галузі, а тому раніше за інших перейшла на довгострокові контракти з клієнтами, що не дозволяють останнім скоротити обсяги продукції, що замовляється.