Американська honeywell планує переробляти пластикові відходи в нафту

35

На землі існує глобальна проблема забруднення пластиком. За останніми оцінками, річки щорічно виносять в океани від 1,15 до 2,41 мільйона тонн пластику, який накопичується у великих обсягах плаваючого сміття в наших океанах. Найвідомішим з них є велика тихоокеанська сміттєва пляма.

Площа його поверхні в два рази перевищує площу техасу, і він продовжує зростати загрозливими темпами. Однак компанія honeywell international inc. Тепер має намір взяти цей пластик і переробити його в нафту, досить якісну для відправки на нафтопереробний завод, повідомляє агентство bloomberg. Компанія, яка також виробляє обладнання для автоматичного управління та деталі для літаків, об’єднує зусилля з іспанським оператором інфраструктури sacyr sa для будівництва першого заводу, що використовує нову технологію. Очікується, що завод буде щорічно перетворювати 30 000 метричних тонн змішаного низькосортного пластикового сміття в сировину для нафтопереробного заводу.

Складний процес відточувався протягом десятиліть, щоб більш ефективно фільтрувати домішки у вуглеводнях перед їх перетворенням на паливо і пластик. Також розробляються методи, які допоможуть відрізнити корисні пластмаси від того, що є просто сміттям, який потрібно викинути.

“зараз ми знаходимося на тому етапі, коли технологія сортування і технологія переробки будуть працювати разом”, – сказав агентству bloomberg гевін таулер, головний технічний директор підрозділу performance materials&technologies компанії. “ми можемо переробляти змішані пластикові відходи. Ми можемо перетворити їх на високоякісну нафту”. За оцінками honeywell, пластик, виготовлений за новим методом, призводить до скорочення викидів вуглекислого газу на 57 відсотків у порівнянні з виробництвом такої ж кількості первинного пластику з викопної сировини.

Згідно з новим дослідженням, опублікованим в proceedings of the national academy of sciences всього п’ять днів тому, також був запропонований новий спосіб переробки пластмас в нафту, який може уникнути ще більшої кількості відходів.

Цей факт є обнадійливою ознакою того, що все більше і більше організацій починають вирішувати критично важливу проблему утилізації пластикового сміття.