Amd повідомила про падіння продуктивності своїх процесорів до 15% в windows 11, але пообіцяла все виправити

18

Нова операційна система windows 11 від компанії microsoft може знижувати продуктивність всіх офіційно підтримуваних процесорів amd в робочих і ігрових навантаженнях. При цьому в деяких ігрових додатках, зокрема кіберспортивних, зниження швидкодії може досягати 10-15 %. У робочих додатках швидкість процесорів може знижуватися на 3-5 %.

Джерело зображення: fritzchens fritz

Компанія amd вказує, що розробка нової версії bios, а також оновлення для windows 11 для вирішення цієї проблеми вже ведеться. Вони стануть доступні в цьому місяці.

Відзначається, що зниження продуктивності схильні всі процесори серії ryzen, для яких була заявлена сумісність з windows 11. До їх числа увійшли моделі серій ryzen 3000, ryzen 4000 і ryzen 5000 на архітектурах zen 2 і zen 3. Крім того, аналогічна проблема зустрічається на серверних процесорах amd epyc і останніх моделях чіпів серії athlon. З повним списком процесорів amd, підтримуваних операційною системою windows 11, можна ознайомитися за цим посиланням.

У повідомленні amd на форумі reddit вказується, що зниження продуктивності викликається двома факторами. По-перше, при використанні windows 11 до трьох разів зростає затримка в роботі кеш-пам’яті 3-го рівня. Ця помилка може впливати на швидкодію додатків, чутливих до швидкості роботи підсистеми пам’яті. Продуктивність у звичайних додатках може падати на 3-5 %, а в іграх, зокрема кіберспортивних, — на 10-15 %.

Крім того, компанія відзначає неправильну роботу механізму collaborative processor performance control (cppc2), яка в поєднанні з планувальником windows повинна перенаправляти потоки на найшвидші ядра процесора для досягнення максимальної продуктивності, що в першу чергу впливає на швидкодію додатків, що використовують малу кількість обчислювальних потоків. Ця різниця в продуктивності може бути сильніше помітна у процесорів з вісьмома або більше ядрами, що володіють заявленим показником tdp від 65 вт і вище.

Портал tom’s hardware звернувся до amd, але там відповіли, що поки нічого нового додати не можуть. Компанія повідомила, що вона разом з microsoft «активно досліджує відомі проблеми і розробляє для них відповідні рішення». У amd також порадили поки не поспішати з оновленням до windows 11. А тим, хто вже зіткнувся з проблемою падіння продуктивність в новій ос, компанія порадила повернутися назад на windows 10, поки зазначені недоліки не будуть усунені.

В amd очікують, що нове оновлення для windows 11 виправить проблеми з кеш-пам’яттю 3-го рівня у порушених процесорів. Сама ж вона готує оновлення драйверів для чіпсетів, які забезпечать коректну роботу cppc2 в новій ос.