Акумулятори ses з підвищеною щільністю і швидкою зарядкою будуть випускатися в сша, китаї і південній кореї

25

Четвертого листопада заснована вихідцями з массачусетського технологічного інституту компанія ses представила свої літій-металеві акумулятори apollo, які можна випускати з використанням існуючої інфраструктури. Крім підприємств в китаї і сша, випуск відповідних батарей буде освоєний і в південній кореї. В останньому випадку вони стануть в нагоді компанії hyundai motor, що є одним з інвесторів.

Джерело зображення: an lefevre/anoriginal.com

Основні переваги лілій-металевих акумуляторів ses вже згадувалися раніше. Вони забезпечують щільність зберігання заряду на 30 % вище, ніж традиційні литийионные батареї, збільшуючи відповідний показник до 417 квт·год. Швидкість поповнення заряду також зросла з 10 до 90 % заряд збільшується за 12 хвилин, в півтора рази швидше, ніж у литийионных аналогів.

Як пояснює business korea з посиланням на презентацію ses, акумулятори сімейства apollo пропонуються в ємностях до 107 а·год, хоча раніше ніхто не міг створити літій-металевий акумулятор ємністю більше 100 а·ч.у випадку з продукцією ses осередок такої ємності важить не більше 0,982 кг і має довгу призматичну форму. Випуск таких батарей буде налагоджений в 2025 році, для чого в китаї будується підприємство продуктивністю до 1 гвт·год на рік. Дана площадка в шанхаї вважається експериментальною, вона буде побудована вже в 2023 році, щоб надалі масштабувати технологію випуску літій-металевих батарей на інших підприємствах. Останні з’являться і в південній кореї.

Ранні зразки літій-металевих акумуляторів ses будуть надані компаніям hyundai motor і general motors, які будуть використовувати їх в прототипах своїх електромобілів з метою випробувань. Фахівці цих автовиробників візьмуть участь у спільній розробці таких акумуляторів. Плодами співпраці партнери будуть готові поділитися з громадськістю вже наступного року. У сша випуск зразків акумуляторів буде налагоджений на експериментальній лінії в бостоні.