Акції apple відновлюються після обвалу, викликаного рішенням суду у справі з epic games

23

Акції apple на торгах в понеділок виросли після значного падіння в минулу п’ятницю. Тоді компанія втратила $ 84 мільярди капіталізації на тлі рішення суду сша по антимонопольній справі, ініційованій epic games. Перед відкриттям торгів у понеділок цінні папери каліфорнійського техногіганта подорожчали на 1% після п’ятничного спаду на 3,3 %.

Reuters.com

Суд зобов’язав apple дозволити розробникам додатків направляти користувачів на альтернативні платформи для здійснення платежів, що дозволить їм уникнути виплати 30% комісії в app store. Аналітики заявляють, що, хоч це рішення і може відбитися на доходах apple від послуг, масштаби таких втрат поки не до кінця зрозумілі. Крім того, наслідки судового рішення будуть відкладені в часі.

Джин мюнстер (gene munster), керуючий партнер технологічної венчурної фірми loup ventures заявив, що, за його підрахунками, через рішення суду виручка знизиться не більше ніж на 2%, а прибуток впаде не більше ніж на 4 %. Після першого року роботи в такому режимі, темпи зростання магазину додатків прийдуть в норму.

Аналітики wedbush підрахували, що при найгіршому сценарії розвитку подій apple втратить приблизно 3% від загальної виручки, а максимальне зниження доходів від магазину додатків складе не більше 1% в довгостроковій перспективі. Передбачається, що більшість користувачів продовжить використовувати запропоновані app store способи оплати, як найбільш звичні і зручні.