Абонентам ростелекома почали блокувати скачування торрентів

35

З учорашнього дня у абонентів “ростелекома” перестало працювати скачування торрентів. Деякі з них висловили побоювання, що це може бути тестуванням блокування торрентів перед повсюдним впровадженням даного нововведення по всій країні.

На форумі opennet виникла палка дискусія, де користувачі інтернету від “ростелеком” підтверджують факт непрацездатності протоколу bittorrent і обговорюють, що могло стати причиною для даної дії. Користувачами висувалася версія, що це лише тимчасовий збій, викликаний недавніми блокуваннями роскомнадзором деяких vpn-сервісів. Сам “ростелеком” утримується від коментарів, але якесь анонімне джерело на форумі повідомило, що блокування – цілеспрямована, і не пов’язана з недавніми діями роскомнадзора, адже інакше подібні проблеми спостерігалися б і у інших операторів.

Один з користувачів opennet звернувся в техпідтримку ростелекома, на що отримав відповідь: “торренти — це піратство, тому вони тепер блокуються”.

Протокол bittorrent досить легко блокується, для цього не потрібні якісь секретні технології або надсучасне обладнання – зокрема, блокуванням успішно користуються деякі російські мобільні оператори, а в ряді інших країн – і провайдери домашнього інтернету на глобальному рівні. Тому цілком може бути, що повсюдна блокування торрентів для всіх російських провайдерів – лише питання часу.