10 кращих сервісів для синтаксичного розбору пропозиції онлайн – [авторська добірка]

14

Синтаксичний розбір речення в режимі онлайн-це процес визначення послідовного розташування в реченні слів і лексем відповідно до норм формального російської мови.

Початкові знання про цей предмет отримують школярі 4-5 класів, але навіть студентам специфічних напрямків може знадобитися сервіс, здатний здійснити грамотний синтаксичний розбір.

Матеріал наводить топ-10 кращих безкоштовних програм та інтернет-сервісів, що справляються навіть з найскладнішими пропозиціями.

Порівняння

Для того, щоб вибрати найбільш підходящий сервіс, необхідно враховувати досить багато факторів, таких як швидкість і зручність роботи, доступність, швидкість завантаження, правильність розбору навіть найскладніших пропозицій.

У таблиці наведено порівняння всіх програм, розглянутих в матеріалі, для прискорення і спрощення процесу підбору оптимальної.

Далі матеріал більш детально розглядає всі наведені в таблиці сервіси.

Progaonline

Перейти!

про сервіс

Програма призначена для здійснення швидкого і грамотного розбору пропозиції по синтаксису.

Після переходу за посиланням на головній сторінці сайту ви побачите поле введення, в яке необхідно ввести наявну у вас пропозицію.

Переваги:

 • простота роботи з сервісом.
 • швидке завантаження і постійна доступність сторінки.
 • зручний і зрозумілий інтерфейс.
 • сервіс дозволяє перевірити себе на знання предмета.
 • можливість грамотного і швидкого розбору онлайн вже існуючої пропозиції, тобто, може використовуватися при вирішенні домашніх завдань, а не тільки для тренування і підготовки до тестів.
 • має мобільну версію програми для андроїд.
 • визначає типи підкреслень, а не просто позначає тип лексеми словами.
 • добре оптимізований під перегляд з браузерів мобільних пристроїв.

Недоліки:

 • майже не має довідкової інформації.
 • неможливо використовувати для тренування і підготовки до іспитів. Фактично сервіс призначений тільки для розбору.
 • відсутність базових пропозицій для прикладу.
 • не розроблено мобільної версії програми для ios.

Щоб завантажити додаток, натисніть на кнопку із зображенням логотипу андроїда прямо під результатом розбору пропозиції.

Цей сайт-найбільш інформативний і функціональний з усіх, розглянутих в топі, так як тільки він завжди доступний і дозволяє здійснити швидкий і грамотний розбір.

Завдяки наявності мобільної версії і оптимізованості під браузери мобільних пристроїв, він

Перейти!

про сервіс

Даний сервіс призначений для самостійної підготовки до тестів і перевірочних робіт.

Він реалізується як набір тестів (чотири завдання), на які користувач повинен дати правильну відповідь.

Після проходження тестування йому пропонуються відповіді і пояснення до них, що дозволяють зрозуміти помилки, якщо вони були, і уникнути їх в майбутньому.

Недоліки:

 • сервіс не здатний здійснити онлайн розбір без помилок вже існуючої пропозиції, тобто, його не можна використовувати як шпаргалку, а також перевірити по ньому правильність виконання вами завдання.
 • досить низький рівень складності тестів, орієнтований на учнів 5-6 класу, не підходить для занять студентів.
 • не надто стабільна робота сервісу.
 • не зручний інтерфейс і меню.
 • відсутність графічного позначення членів речення (підкреслення).

Goldlit

Рис. 3 голдлит

Перейти!

про сервіс

Не найзручніший, але популярний сайт для роботи з літературним текстом.

Він орієнтований на людей, що вивчають російську і зарубіжну літературу, представляє критику творів, їх аналіз та інше. Однак сервіс розбору пропозицій також є.

За своєю суттю сервіс призначений для морфологічного розбору слів, але якщо в поле введення вставити речення, кожне його слово буде розібрано, в тому числі і з точки зору його синтаксичної ролі.

Відповідь представляється в текстовому форматі. В цілому, сервіс незручний, але для людей, які вивчають літературу, яким розбір необхідний нерегулярно, може бути зручний.

Недоліки:

 • незручний інтерфейс і управління, кілька перевантажений дизайн сторінки.
 • справляється без проблем тільки з досить простими пропозиціями.
 • не може бути використаний для самостійної підготовки до тестів і т.п., так як не містить довідкової інформації.
 • відсутні графічні позначення членів речення, підкреслення.

Рис. 4 сеосин

Перейти!

Морфологія онлайн

Перейти!

про сервіс

Сервіс призначений не стільки для синтаксичного розбору по членам речення, скільки для морфологічного розбору-тобто, визначення будови та інших характеристик слова.

Однак, важливою частиною такого розбору є визначення функції слова в реченні, що, по суті, і необхідно визначати при синтаксичному розборі.

Крім того, через це його використання не дуже зручне. Однак, якщо морфологічний розбір також необхідно здійснювати, то сайт може виявитися цілком функціональним і зручним.

Недоліки:

 • заточеність під морфологічний розбір, через яку здійснення синтаксичного аналізу досить непросте і вимагає великої уваги.
 • сервіс справляється тільки з відносно простими пропозиціями.
 • ви не може проаналізувати відразу весь текст-тільки по одному реченню (слову). В інших же випадках можливі помилки.
 • велика кількість довідкової інформації, по суті своїй, до справи не відноситься, яка може заважати при роботі.
 • відсутність тренувальних завдань, тестів. Використовувати сайт як онлайн-репетитора не вийде.
 • сервіс орієнтований на школярів-п’ятикласників. Для підготовки до іспиту в університеті або навіть 9-му класі він не підійде.
 • ресурс не оптимізований під використання на мобільних пристроях – навіть використання його на планшеті здатне бути пов’язане з деякими складнощами

Грамота

Рис. 6 грамота

про сервіс

Сервіс багато в чому схожий з попереднім розглянутим. Він також призначений більшою мірою для морфологічного розбору одного слова, а не речення, і також вказує, в тому числі і роль заданого слова в реченні.

У порівнянні з попереднім сервісом, має один істотний недолік – для аналізу можна ввести тільки одне слово, а не ціле речення (якщо ж ви введете ціле речення, то прогалини автоматично будуть прибрані, а слово не розпізнано).

Одночасно, є істотні переваги при порівнянні з минулим сайтом – крім морфологічного розбору, сайт здатний визначити грамотність написання, дати визначення по тому чи іншому словнику, правильно проставити наголос.

Після переходу на сайт вам потрібно ввести перше слово розглянутого речення в поле праворуч. Потім зніміть галочки в чекбоксах, навпаки функцій, які вам не потрібні – за замовчуванням вони розставлені у всіх. Список функцій розташовується іже поля введення.

Переваги:

 • велика кількість довідкової інформації, необхідної користувачеві в тому чи іншому випадку.
 • всебічний розбір одного слова, з перевіркою наголосу, написання, визначенням і т.д.
 • висока доступність сайту, швидкість, простота завантаження.
 • простий і зрозумілий інтерфейс, що робить управління дуже легким.
 • мінімалістичний і зручний дизайн.

Дельфін

Рис. 7 англомовний граматичний ресурс

Перейти!

про сервіс

Це великий і багатофункціональний ресурс з англійської граматики, що містить як велику кількість довідкової інформації, так і безліч онлайн-сервісів, які можна використовувати як шпаргалки.

Вам необхідно ввести пропозицію, натиснути на кнопку, і ви отримаєте детальний розбір з великою кількістю пояснень і графічних позначень.

Переваги:

 • сервіс іноземний, англомовний, що гарантує максимально грамотний розбір і виключає ймовірність застарівшпіх і неактуальних рішень, характерних для викладання англійської мови в росії.
 • зміст великої кількості додаткової довідкової інформації з інших тем.
 • дуже детальний і наочний розбір, що має як графічні, так і текстовіПояснення.

Недоліки:

 • повна відсутність русифікації-це не навчальний сайт. Це інформаційний ресурс для носіїв мови. Однак, при належному рівні знань англійської, використовувати його вам буде досить просто.
 • ресурс розташований на іноземному домені, що іноді може викликати проблеми з доступом, особливо в разі ізоляції рунета. Однак, зараз проблем з доступом не виявляється.
 • так як сайт орієнтований на носіїв мови, деякі позначення, скорочення, визначення та абревіатури, використовувані на ньому, російському користувачеві можуть бути незрозумілі.
 • деякі сучасні норми англійської мови, використовувані ресурсом, можуть розцінюватися російськими викладачами як невірні.

Висновок

Вибір найбільш підходящої, функціональної і зручної програми залежить від того, які вимоги ви пред’являєте до сервісу і які цілі вашого використання і пошуку.

Універсальні сайти, які можуть відповідати відразу декільком цілям користувачів, зараз, або відсутні зовсім, або працюють нестабільно, а пропозиції розбирають неякісно через специфічний алгоритм роботи.

Однак, таке твердження стосується тільки сайтів для російськомовного розбору-іноземні сайти, що здійснюють швидкий і якісний розбір англомовних пропозицій широко поширені.

Якщо вам необхідний сайт-шпаргалка, що дозволяє розбирати існуючі задані пропозиції грамотно і без помилок, або ж якщо ви хочете перевірити правильність власного розбору, то кращим варіантом стане progaonline . Сайт відрізняється стабільною роботою, якісним і швидким розбором, він зручний у використанні і «заточений» саме під функцію синтаксичного розбору. Справляється з досить складними пропозиціями і навіть текстами.

Якщо ж вашою метою є підготовка до перевірочної або контрольної роботи по темі синтаксичного розбору, то кращим варіантом виявляється сервіс шкільний помічник .

На ньому є велика кількість довідкової інформації, що дозволяє розібратися в питанні. А велика кількість тестових завдань допоможе перевірити себе, визначити, розібрати і усунути найбільш поширені помилки.

Що стосується розбору англомовних пропозицій, розглянутий в тексті сервіс зручний і функціональний. Хоча в інтернеті представлено безліч подібних сервісів, цей можна назвати кращим у своєму роді, так як саме він надає не тільки власне розбір, але і деяку кількість довідкової інформації.

10 кращих сервісів для синтаксичного розбору пропозиції онлайн – [авторська добірка]